127126

XXVI stāstnieku konkurss ''Teci, teci, valodiņa 2022''
03.12.2022


3. decembrī Rīgas Latviešu biedrībā svētki – pulcēsies jaunie stāstnieki no visiem Latvijas novadiem uz XXVI stāstnieku konkursa Teci, teci, valodiņa finālu. Finālam Rīgā izvirzīti vairāk nekā simts dalībnieki. Konkursā piedalās bērni un jaunieši līdz 21 gada vecumam, kuri interesējas par tautas mutvārdu daiļradi un paši vēlas būt aktīvi stāstītāji dažādās ikdienas un svētku situācijās. 
 
Sarīkojuma mērķis ir stāstīšanas tradīciju atjaunošana, uzturēšana un attīstīšana, aktīvi līdzdarbojoties tautas mūsdienu mutvārdu kultūrā.
 
Finālistus vērtēs stāstniecības eksperti no Latviešu folkloras krātuves, UNESCO LNK Stāstu bibliotēku tīkla labākie stāstnieki, zinoši skolotāji, stāstīšanas tradīciju zinātāji un kopēji: Guntis Pakalns, Agita Lapsa, Anete Karlsone, Iveta Irbe, Andrejs Svilāns, Dāvis Suharevskis, Inita Šalkovska, Inguna Radziņa.
 
Starp finālistiem ir jauni Stāstnieku ķēniņa titula pretendenti: Elza Pastare no Allažu tautas nama folkloras kopas “Tiptaiņi”, skolotāja Liena Teterovska; Gustavs Liepājnieks no Ventspils Centra sākumskolas, skolotāja Līga Nēliusa un Undīne Holujova no Andreja Eglīša Ļaudonas pamatskolas folkloras kopas “Driksnēni”, skolotāja Aldona Gudrīte. Par Latvijas Stāstnieku ķēniņa titulu var sacensties tie stāstnieki, kas 3 gadus pēc kārtas konkursa finālā ieguvuši vērtējumu Dižais stāstnieks. 
 
Stāstnieku ķēniņa titula pretendentu sacīkstes notiks 3. decembrī 12.00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē, bet stāstnieku konkursa finālistu uzstāšanās sāksies jau no 10.00 Zelta zālē, Līgo zālē un Kluba zālē. Stāstnieku konkursa fināls turpināsies arī pēc stāstnieku ķēniņu sacīkstēm. 
 

Konkursu rīko: Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar  Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisiju un tradicionālās kultūras biedrību „Aprika”.
 

Konkursu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds


Informācijai un jautājumiem:

Māra Mellēna, tālr. 26522141; e-pasts: mara.mellena@visc.gov.lv, 

Margita Poriete, tālr. 29528421; e-pasts: margitaporiete@inbox.lv.
 
      Atpakaļ