13261

Rīgas Latviešu biedrības atklāta vēstule par nākamo Valsts prezidentu
Apskatīt komentārus (0)


28.03.2011


Rīgas Latviešu biedrība
Merķeļa ielā 13
e-pasts:
info@rlb.lv
Tālr. 67222932
www.rlb.lv 

2011. gada 25. martā

Latvijas tautai
Valsts prezidentam Valdim Zatleram
Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai
Saeimas deputātiem
Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim
Ministru kabinetam
Plašsaziņas līdzekļiem

RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBAS
ATKLĀTA VĒSTULE

PAR NĀKAMO VALSTS PREZIDENTU

Rīgas Latviešu biedrība savā gandrīz pusotra gadsimta garajā mūžā ir likusi pamatus Latvijas valsts un nācijas izveidošanai un attīstībai. Mēs ar lielu atbildību attiecamies pret norisēm mūsu valstī, tajā skaitā arī pret valsts augstākā amata prestižu.

Valsts prezidents pārstāv valsti un tautu. Latvijas valsts atjaunotās neatkarības laikā ir bijuši brīži, kad esam varējuši lepoties par mūsu valsts augstāko pārstāvju stāju un rīcību, tomēr ir bijuši brīži, kurus negribas ne atcerēties, nedz arī pieminēt. 

Rīgas Latviešu biedrība savā 23.marta Domes sēdē apsprieda jautājumu par nākamā Valsts prezidenta vēlēšanām. Zinām, ka Latvijai ir vairāki izcili kandidāti, kuru dzīves pieredze, morālā stāja, sabiedriskā un profesionālā darbība atbilst augstajam amatam, tai skaitā arī no Rīgas Latviešu biedrības cienījamo biedru vidus. 

Tomēr, izvērtējot šodienas politisko situāciju, mēs atbalstām Valda Zatlera atkārtotu ievēlēšanu Latvijas Valsts prezidenta amatā kā atbildīgāko izvēli.

Saeima ievēl prezidentu visai tautai. Šis amats ir pārāk svarīgs, lai kandidātu apspriešana notiktu slepenībā un politiskās tirgošanās ceļā.

Rīgas Latviešu biedrība piedāvā savas telpas visu līmeņu sarunām un diskusijām, lai prezidenta kandidātu izvirzīšana notiktu atklāti un tautai saprotami.

Šī brīža Valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība paredz aizklātu Saeimas balsojumu. Tas mums kā Latvijas vecākai demokrātiskai organizācijai ir nepieņemami.

Mēs aicinām Saeimas deputātus atcerēties, ka viņi ir tautas vēlēti pārstāvji, un darīt visu iespējamo, lai tuvākajā nākotnē sabiedrība redzētu katra deputāta balsojumu ikvienā jautājumā, īpaši tik nozīmīgā kā valsts augstākās amatpersonas vēlēšanas.

Rīgas Latviešu biedrības Dome:
Jānis Bordāns, Jānis Briedis, Jānis Brikmanis, Ojārs Celle, Lauma Celma, Ingmārs Čaklais, Ieva Nikoleta Dāboliņa, Normunds Dreģis, Ilva Duļevska, Guntars Felsbergs, Margita Gailīte, Guntis Gailītis, Valdis Gavars, Ēriks Hānbergs, Viktors Hausmanis, Inita Marija Heislere- Celma, Gaida Jablovska, Dace Jurka, Guntis Kalme, Jānis Atis Krūmiņš, Lauris Leitāns, Andrejs Migla, Edgars Mucenieks, Skaidrīte Naumova, Jānis Oga, Margita Poriete, Edgars Račevskis, Daina Raituma, Pēteris Ritums, Maija Sinka, Aivars Smagars, Dāvis Stalts, Mirdza Stirna, Ārijs Šķepasts, Jānis  Zandbergs, Ivars Zvejnieks
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA