17381

Baltajā zālē skatāma mākslinieka Jura Ģērmaņa gleznu izstāde
30.09.2011


Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē no 1. septembra līdz 30. septembrim skatāma mākslinieka Jura Ģērmaņa gleznu izstāde „Ainavas”. Izstāde Rīgas Latviešu biedrībā ir viena no izstāžu sērijas, kas veltīta gleznotāja 70 gadu jubilejai.

Juris Ģērmanis: „Izstādē izstādītas pēdējos gados gleznotās Latvijas ainavas. Latvijas daba vienmēr mani iedvesmo un dod enerģiju visam gadam. Regulāri piedalos gleznotāju plenēros dažādās Latvijas vietās: Saulkrastos, Liepājā, Vestienā, Bauskā, Sēlijā un citur.”

Mākslinieks Juris Ģērmanis dzimis Rīgā, 1941. gada 16. jūnijā. Izglītību guvis J.Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijā. Gleznotāja pasniedzēji bija Konrāds Ubāns, Ārijs Skride, Arnolds Griķis, Nikolajs Breikšs. Kopš 1975. gada Juris Ģērmanis ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, bet izstādēs piedalās jau kopš 1967. gada. Personālizstādes bijušas Rīgā, Ogrē, Alūksnē, Tukumā, Cēsīs, Rūjienā, Jūrmalā, Kuldīgā, Ventspilī. Kopējās izstādēs piedalījies Rīgā, Maskavā, Viļņā, Kauņā, Sanktpēterburgā, Polijā, Zviedrijā, Bulgārijā, Somijā.

Mākslinieka gleznas atrodas Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja, Latvijas Mākslinieku savienības muzeja, Rīgas Vēstures un kuģniecības un vairāku reģionālo muzeju fondos, kā arī neskaitāmās privātās kolekcijās Latvijā un ārpus tās – ASV, Austrālijā, Polijā, Somijā, Zviedrijā, Vācijā.

Mākslas zinātniece Rita Šmagre-Žīgure: „Juris Ģērmanis ir mākslinieks tiešs savā naivumā un labsirdībā, viņu nav skāris jauno laiku cinisms un merkantīlisms. Māksla viņam savā ziņā ir kā vagars, kurš skubina katru dienu ķerties pie krāsām un otas un gleznot, gleznot... Viņš ir konkrētu mirkļu, situāciju noskaņu gleznotājs, pamatā vienā vai pāris seansos. Ar vieglu stilizāciju, brīvu interpretāciju viņš kā spēlējoties lazē savu glezniecības autoritāšu rubīnus, safīrus un ametistus. Juri Ģērmani interesē arī modeļa (ainavas, portreti) aizkadra dzīve. Klausoties mākslinieka stāstus, nevilšus rodas vēlme rakstīt piezīmes uz gleznas malas. Komentāri ir kā dokumentālā proza, bet glezniecība – lidojums, kas ļauj nojaust par mākslinieka tieksmi idealizēt, romantiski sajūsmināties vai dramatizēt.”

Piektdien, 23. septembrī plkst. 17.00 Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē notiks tikšanās ar mākslinieku.  

Lūdzam par izstādes apskati jautāt Rīgas Latviešu biedrības darbiniekiem. Tālrunis uzziņām: 29294757.
      Atpakaļ