13258

Izstāde "Rīga grāmatās no senatnes līdz mūsdienām"
Apskatīt komentārus (0)


10.04.2011


2011. gada 28. martā

 

 

IZSTĀDE “RĪGA GRĀMATĀS NO SENATNES LĪDZ MŪSDIENĀM“

         

                                               

Rīgas Latviešu biedrība, Rīgas Centrālā bibliotēka, Rīgas Balvas biedrība no 31. marta līdz 10. aprīlim aicina apmeklēt izstādi ”Rīga grāmatās no senatnes līdz mūsdienām”, kas vienpadsmit dienas būs apskatāma Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā zālē, Merķeļa ielā 13.

 

Izstāde ir viens no pirmajiem lielākajiem pasākumiem, kas veltīti Rīgai kā Eiropas kultūras galvaspilsētai 2014. gadā. Rīgas Centrālās bibliotēkas fondi glabā bagātīgu materiālu gan par seno, gan mūsdienu Rīgu. Plašā izstāde iepazīstinās apmeklētājus ar vairāk kā 300 dažādos gadsimtos izdotām grāmatām un citiem materiāliem par Rīgu, sākot ar visjaunākajiem albumiem par Rīgas arhitektūras pērlēm un beidzot ar veciem adrešu katalogiem. Izstādes materiāli kalpos kā labas precīzas ceļazīmes speciālistiem un tiem interesentiem, kas jau strādā un strādās pie jubilejas gada pasākumu veidošanas. Vienlaikus izstāde būs arī lielisks izziņas avots skolēniem, studentiem, muzeju, bibliotēku, ikviena kultūras darbinieka, pētnieka un rīdzinieka zināšanu papildināšanai. Daudzu Rīgai veltītu grāmatu autori ir Rīgas balvas laureāti: arhitekts Jānis Krastiņš, vēsturnieks Andris Caune, arheoloģe Ieva Ose, vēsturnieks Arturs Heniņš. Izstādes atklāšanas dienā tiks atvērta arī Artura Heniņa jaunā grāmata Velnakmens veļas.

 

“Šī izstāde paver mums iespēju apzināties Rīgas izcilo kultūrvēsturisko nozīmi ne tikai Eiropas, bet arī pasaules kontekstā. Ne velti UNESCO ir pasludinājis, ka Rīgas kultūrvērtību aizsardzība ir nepieciešama visas cilvēces labā. Mēs, rīdzinieki, patiesi varam būt laimīgi, ka dzīvojam tik vēsturiski nozīmīgā un skaistā pilsētā. Lai to apzinātos, mums ir jāmācās iepazīt savu pilsētu, uz ko arī aicina izstāde “Rīga grāmatās no senatnes līdz mūsdienām”, saka vēsturniece, Rīgas balvas laureāte, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja direktore Klāra Radziņa.

 

Rīgas Centrālās bibliotēkas sagatavoto un demonstrēto ekspozīciju papildinās arī TV filmu materiāls par  Rīgu ielu garumā, kā arī par senās Rīgas cēlājiem (arhitektiem), katru dienu pulksten 16.00 filmas tiks demonstrētas apmeklētājiem.

 

Izstādes laikā darbosies apgāda Jumava grāmatu galds.

 

Izstādē varēs aplūkot arī Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja gleznu kolekciju.

 

Izstādes atklāšana 31. martā plkst. 13.00. Tā atvērta darba dienās no plkst. 11.00 līdz 18.00, sestdienās un svētdienās no plkst. 11.00 - 17.00.

 

Plašāka informācija:

Dace Paegle

Rīgas Latviešu biedrības Kultūras projektu vadītāja

67358556, 29520251

dace.paegle@rlb.lv

www.rlb.lv

 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA