67411

„Sprīdīša skolas” liepziedu laika radošās darbnīcas Morē
09.07.2016


Sprīdīša skolas liepziedu laika radošās darbnīcas Morē      Siguldas novada Mores pagasta Kalna Vaizuļos, sestdien, 9.jūlijā, plkst.10.00 un 17.00 un svētdien, 10.jūlijā, plkst. 10.00 notiks Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisijas Sprīdīša skolas organizētās liepziedu laika radošās darbnīcas. 
      Darbnīcās tiks īstenota programma ģimenēm ar bērniem tradicionālās lauku sētas un vasaras pilnbrieda dabas izzināšanai, vācot liepziedu tēju, apdziedot liepas un pļavu puķes, darinot smaržīgas siena lelles ar liepziedu rotājumiem un spēlējot improvizētu siena leļļu teātri. Norises vadīs Rīgas Latviešu biedrības biedri – etnogrāfe Indra Čekstere, muzikante Aiga Auziņa, māksliniece Daiga Kļaviņa, aktieris Pēteris Vilkaste un Sprīdīša skolas vadītāja Margita Poriete. 

      Kalna Vaizuļi ir Sprīdīša skolas vadītājas Margitas Porietes dzimtas mājas. Liepu stādi apstādījumiem 20. gadsimta sākumā atvesti no Vācijas. Šobrīd Kalna Vaizuļi tiek apsaimniekoti galvenokārt pētot šo māju un apkārtnes vēsturi, vācot folkloras materiālus un tos dokumentējot, gatavojot dabas materiālus radošajām darbnīcām un uzskates līdzekļiem Sprīdīša skolas izglītojošām norisēm, masku tradīcijām un izstādēm.       
      Plašs kultūras projekts Kalna Vaizuļos tiek realizēts pirmo reizi, bet cerams, ka šīs vietas dabas skaistums un aizraujošās norises saistībā ar folkloru sniegs labas ierosmes tradicionālā dzīves veida aktualizēšanā, ļaujot šai vietai kļūt par neformālu tradicionālās kultūras izziņas centru.

      Sprīdīša skola ir Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisijas projekts tradicionālās kultūras apguvei sākumskolas skolēniem un ģimenēm ar bērniem. Arī jaunieši un pieaugušie Sprīdīša skolā var atrast aizraujošas nodarbes un iepazīt folkloru, kā arī ar to saistītās aktivitātes. Šīs skolas idejas autors ir etnohoreogrāfs Ernests Spīčs. Sprīdīša skolas sarīkojumos apmeklētāji iesaistās izzinošās nodarbībās par kādu noteiktu tēmu. Nodarbības vada savas jomas speciālisti – etnogrāfi, vēsturnieki, dabas pētnieki, tautas muzikanti, amatu prasmju meistari un mākslinieki. Tā tika izveidota 2002. gadā. Katru gadu to dažādu sarīkojumu ietvaros apmeklē simtiem dalībnieku. Nodarbības notiek Rīgas Latviešu biedrībā, dažādu pilsētu svētkos, skolās, muzejos un kultūras centros.

      Projekts tiek realizēts ar Siguldas novada pašvaldības kultūras projektu finansēšanas konkursa atbalstu

      Vēlams pieteikt savu dalību sarīkojumā līdz 08.07.2016. pa tālruni 29528421      

      Ieeja – bez maksas!      Atpakaļ