114782

Siguldas novada Mores pagasta „Kalna Vaizuļos” izskanējušas „Dievaines”
01.11.2020


Sirsnīgi, bet klusināti un distancējoties 1. novembrī, Siguldas novada Mores pagasta „Kalna Vaizuļos” izskanējušas  „Dievaines” un veļu godināšana, ko rīkoja Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisijas sadarbībā ar Latvijas Dievturu sadraudzes Daugavas  un Rūsiņa saimēm.

Sarīkojumā varēja iepazīt stāstus par „Kalna Vaizuļu” senajiem saimniekiem, viņu dzīvi šajā vietā, kā arī  uzklausīt  no senčiem mantotās teikas  to norises vietās  -  „Kalna Vaizuļu” laukos un mežā. 

Netālu esošajā Jāņu kalnā tika iekurts senčiem veltīts ugunskurs, pie kura rituālu vadīja Gunta Saule. Saistībā ar veļu godināšana tradīciju par savu pētījumu runāja Natālija Abrola -  Latvijas Universitātes doktorante.

 „Kalna Vaizuļu” sētas ielejā gaidīja saimnieciskais ugunskurs ar tējas katlu, kas sildīja un veldzēja dalībniekus. Sarunās un stāstos pagāja laiks līdz ieradās noslēpumaini viesi  - „vecīši” -  Veļu laikam raksturīgie maskotie tēli, gādājot īpašu noskaņu un atnesdami svētību  sarīkojuma dalībniekiem un šai vietai. 

Gunta Saule, Aiga Auziņa, Margarita Done, Ainārs Ozoliņš, Indra Cekstere, Inguna Killo, Baiba Ošmane , Sniedze Ozola u.c.

Paldies par līdzdalību un skaistajām, izteiksmīgajām bildēm: Peteris Vegis.


Sarīkojumā tika ievēroti visi valstī noteiktie veselības drošības noteikumi.


Ielādēju...      Atpakaļ