65466

Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisija aicina uz Pavasara talku „Kalna Vaizuļos"
23.04.2016


Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisija aicina uz Pavasara talku Kalna Vaizuļos
 
      Talka notiks Siguldas novada Mores pagasta  Kalna Vaizuļos, 2016. gada 23. aprīlī plkst. 9.45.
      Kalna Vaizuļos tiks sakopta vide, lai veiksmīgi realizētu Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisijas projektu Liepziedu radošās darbnīcas, kas notiks š.g. 9. un 10. jūlijā - apmeklētāji varēs vākt liepziedus un pļavu augus speciālistu vadībā; par tiem iepazīt folkloras materiālus – ticējumus, paražas, dziesmas un rotaļas, gatavot siena lelles ar liepziedu rotājumiem un spēlēt siena - liepziedu leļļu teātri kopā ar profesionālu aktieri. Talkas dalībniekiem būs priekšroka dalībai sarīkojumā Liepziedu radošās darbnīcas, jo liepziedu skaits - ierobežots.
       Liepas pie Kalna Vaizuļu mājām ir saistītas ar izcilo sabiedrisko darbinieku Jura un Aleksandra Dauges aktivitātēm – viņi palīdzējuši gan iegādāties mājas 19. gs vidū, gan veidot apstādījumus 20. gs sākumā; liepu stādi atvesti no Vācijas. Pirms tam Kalna Vaizuļos  bijusi Eglaines muižas medību māja.
      Šobrīd Kalna Vaizuļi tiek apsaimniekoti galvenokārt pētot māju un apkārtnes vēsturi,  folkloras materiālus un stāstus,  dokumentējot, veidojot dokumentālus sižetus un pētnieciskus projektus, kā arī vācot dabas materiālus radošajām darbnīcām un uzskates līdzekļiem izglītojošām norisēm sarīkojumos.
       Talkas vietas - puķu dobes, rija, dārzs, ugunskurs, senās medību mājas pamati, vecā aka ar koka grodiem un tās apkārtne, liepu pazares. 
      Programmā: dziesmas kopā ar putniem un tautas muzikantiem; iepazīšanās rituāls, iesildīšanās vingrinājumi - vada fizioterapeite Inga Žvīgure; kafijas un putras pauzes; darba rīku paraugdemonstrējumi: organizatora rādāmkociņš (Margita Poriete), mākslinieka ota - studija Daiga Kļaviņa, kinorežisora sapņu spilvens (Martiņš Urķis), etnogrāfa piezīmju blociņš (Indra Čekstere), akordeons (Aiga Auziņa), putnu pētnieka binoklis (Jānis Brikmanis), grābeklis (Dace Kalniņa), Husqvarna instrumenti (Raitis Blumbergs) u.c.; liepas stādīšana Mores Birzītē; Jūdažu sabiedriskajā centrā - talkas laikā tapušo mākslas darbu izstāde, danči.
      Visi laipni aicināti!
       Uz talku līdzi jāņem mīļākais darba rīks.
 
Lai rezervētu vietas transportam no Siguldas stacijas, lūgums pieteikt dalību līdz 21.04.2016. pa tālruni 2952842
                                                         

RLB Folkloras komisijas vadītāja Margita Poriete, tālrunis 29528421; 
 
      Atbalsta:  SIA RABL, Skaistumkopšanas salons Saulespuķe, Guntas Matuzēvičas manikīra un pedikīra salons, SIA Malus - Veselības Profilakses Centrs
 
          Atpakaļ