125571

Rīgas Latviešu biedrībā jau atkal saimnieko bites!
30.06.2022


 
Jau ceturto vasaru Vērmanes dārza liepu ziedēšanas laikā Rīgas Latviešu biedrības (RLB) vēsturiskajā namā saimnieko bites. Šogad desmit medus bišu saimes apdzīvo nama Baltās zāles balkonu. 
  
Ņemot vērā, ka Latvijas laukos bites vairs nejūtas droši un tās apdraud lāči un pesticīdi, biškopis Māris Buholcs daļu savu bišu ganāmpulka no 20. jūnija līdz liepu ziedēšanas laika beigām ganīs RLB namam iepretim esošajā Vērmanes dārzā. Māris Buholcs atzīst, ka bites daba un darbība pilsētā  daudz  nemainās un tieši biškopis ir tas, kam esot Rīgas centrā nākas savu darbu organizēt mazliet citādāk. 
  
2020. gadā uz RLB jumta un balkoniem bija izvietoti 20 bišu stropi. Nepilnās trīs nedēļās bites ievāca 560 kilogramus Vērmanes dārza liepu ziedu medu, kuru kā suvenīru saņēma RLB sadarbības partneri. Latvijas Biškopības biedrības veiktās medus analīzes liecināja, ka Rīgas centrā ievāktais medus ir veselīgs un monoflors liepziedu medus, bet 2018.gada Latvijas biškopības biedrības rīkotajā medus konkursā RLB jumta bišu medus tik atzīts par otro gardāko Latvijā.
   
RLB jumta bišu projekta mērķis ir vairot pozitīvu noskaņojumu un aicināt sabiedrību domāt zaļi, pašā Rīgas  sirdī popularizējot pasaulē pazīstamo pilsētu dravniecību (urban beekeeping). Projekts aicina mācīties no bitēm čaklumu, darbīgumu, saliedētību un organizētību, ko varētu novēlēt Latvijas sabiedrībai kopumā!
      

“bišu vērotāja”   Marija Heislere – Celma 
RLB jumta bišu projekta vadītāja      Atpakaļ