82251

"KOPĀ BŪT"
02.12.2017


KOPĀ BŪT

 

Rīgas Latviešu biedrība, Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisija laipni ielūdz interesentus Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē 2017. gada 2. decembrī plkst. 17.00 noklausīties pianistes AUSMAS LUSTES-ANUŠĒVICAS jubilejas koncertu KOPĀ BŪT.
 
PiedalāsAUSMA LUSTE-ANUŠĒVICA klavieres, Helmuts Zābers flauta,
Sergejs Brīnums kontrabass, Uģis Krūskops sitaminstrumenti.
 
Programmā Johana Sebastiāna Baha, Antonio Vivaldi, Domeniko Skarlati un Kloda Bollinga skaņdarbi.
 
Ausma Luste-Anušēvica: - Mana mīlestība uz senklasiku manā dzīvē ir ieņēmusi nemainīgu vietu, tāpat kā tās saikne ar šodienas džeza smalkumiem. Tādējādi, vēlreiz atgriežoties pie franču komponista Kloda Bollinga un senās mūzikas atskaņošanas savā jubilejas koncertā, es vēlētos saskarties ar sirds apskaidrību, ko dažkārt izdodas sasniegt caur šo mūziku. Šis koncerts notiek nedaudz agrāk par īsto jubilejas datumu (17. I 2018) sadzīves apstākļu dēļ, kā rezultātā man pastāv iespēja palikt bez līdzšinējās dzīves vietas, līdz ar to – bez iespējas piekļūt pie instrumenta. 28. oktobrī ar Kloda Bollinga Svītu mēs Limbažu kultūras namā piedalījāmies arī foto lielmeistara Aivara Čakstes izstādes Pāri laikiem gaisma plūst atklāšanā, kā atskatā  uz agrāko Dzejas dienu autoriem un citiem, kas ciešā saistībā ar mūsdienām dzīvo un rada arī šodien. Šo personību šarms sasaucas ar franču komponista Kloda Bollinga eleganto mūziku, ko mēs kopā ar Helmutu Zāberu, Sergeju Brīnumu un Uģi Krūskopu ar prieku atskaņojam.
 
Biļetes 5,- eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 3,- eiro
Rīgas Latviešu biedrībā un stundu pirms koncerta
Rīgas Latviešu biedrības biedriem, uzrādot biedra karti, ieeja bez maksas
 
Koncertu atbalsta
Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 3 Klasika, Latvijas Mūzikas informācijas centrs, www.music.lv, www.apollo.lv, www.tvnet.lv, laikraksti Diena, Neatkarīgā, Latvijas Avīze, Laiks, Brīvā Latvija       Atpakaļ