45954

Pirmo reizi Latvijā „MGV 1863 Ötigheim” un RLB kora „Austrums” muzikālais ceļojums
10.06.2014


Šogad Latvijā pirmo reizi viesojās vīru un sieviešu koris no Etigheimas (Ötigheim, Vācijā). 1863. gadā dibināto kori „MGV 1863 Ötigheim” uz Rīgu ielūdza un uzņēma Rīgas Latviešu biedrības (RLB) kamerkoris „Austrums”, kurš 2009. un 2013. gadā vācu kora aicināts pārstāvēja Latvijas korus Starptautiskajā koru festivālā Bādenē (Vācijā).

Rīgā viesu kolektīvi un kamerkoris „Austrums” klausītājus iepriecināja ar diviem koncertiem – 9. jūnijā Rīgas Sv. Pētera baznīcā un 10. jūnijā Rīgas Latviešu biedrības namā. Rīgas Sv. Pētera baznīcā kori atskaņoja garīgo mūziku, savukārt RLB namā dziedātāji aicināja interesentus uz laikmetīgās mūzikas koncertu. Abus koncertus klausītāji varēja apmeklēt bez maksas. Koncertu programmā iekļautās senklasiķu V. A. Mocarta, F. B. Mendelszona un citu autoru kora dziesmas savu muzikālo ceļojumu turpināja ar laikmetīgu mūzikas skanējumu: G. Sazerlends / K. Gerlcs „Sailing”, Dž. Bennets „All creatures now”, Ā. Šķepasts „Es gulu, gulu” un citām populārām koru dziesmām.

Pirms koncerta Rīgas Latviešu biedrības namā klausītājus sveica „MGV 1863 Ötigheim” valdes priekšsēdētājs Sebastians Kūns (Sebastian Kühn). Kūna kungs pateicās par iespēju būt Rīgā, izteica atzinību par koncertu organizāciju un uzaicināja RLB kamerkori „Austrums” piedalīties nākamajā Starptautisko koru festivālā Bādenē 2017. gadā. Kopā ar vācu kori Rīgā viesojās arī Etigheimas birģermeistara vietnieks Ralfs Gancs (Ralph Ganz), kurš savā uzrunā Rīgas Latviešu biedrības namā pateicās par viesmīlību un apliecināja patiesu ieinteresētību turpināt kultūras tilta stiprināšanu starp Latviju un Vāciju,  sadraudzību ar RLB kamerkori „Austrums” un kori „MGV 1863 Ötigheim”.

Rīgas Latviešu biedrības namā vakara viesus ar uzrunu sirsnīgi sveica Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs Guntis Gailītis, uzsverot Rīgas Latviešu biedrības kultūrvēsturisko nozīmi latviešu tautai.

Koncertu ar savu klātbūtni pagodināja arī Rīgas Vācu kultūras biedrības priekšsēdētāja Ilze Krokša un Vācu biedrības Latvijā valdes priekšsēdētāja Aina Balaško.

Sirsnīgā uzrunā Vācijas viesus sveica Rīgas Domes deputāts Valdis Gavars, vēlot „arī turpmāk stiprināt kultūras garu un dažādām tautām vienoties dziesmās”.

Vairāk nekā 120 vācu vīru kora „MGV 1863 Ötigheim” un sieviešu kora „BelleAmie” balsis kopā ar RLB kamerkori „Austrums” koncertu Rīgas Sv. Pētera baznīcā noslēdza ar V. A. Mocarta „Dona nobis pacem”, savukārt Rīgas Latviešu biedrībā apvienotā kora izpildījumā skanēja „Rīga dimd!” diriģenta Ārija Šķepasta vadībā.

Savas viesošanās laikā Latvijā vācu koristi iepazinās ar Rīgas vecpilsētu, jūgendstila arhitektūras kvartālu, Rundāles pili un dārzu, apmeklēja Jūrmalu, baudīja kultūras programmu RĪGA 2014 – Eiropas kultūras galvaspilsētas ietvaros.

Divu dienu muzikālajā ceļojumā korus vadīja „Austruma” mākslinieciskais vadītājs un diriģents Ārijs Šķepasts, kora „MGV 1863 Ötigheim” diriģents Štefans Kistners (Stefan Kistner) un koncertmeistars Matiass Bēringers (Matthias Böhringer), kā arī projektu un koncerta vadītāja Msc. Sanita Deksne.

 

Autors: Projektu vadītāja Msc. Sanita Deksne

Literārā redaktore: Inese Vanaga

Ielādēju...      Atpakaļ