48356

Muzicēs Gunta Gelgote un Aija Kuzmane
08.10.2014


Muzicēs Gunta Gelgote un Aija Kuzmane 

 

      Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisija lapini ielūdz interesentus Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē 2014. gada 8. oktobrī plkst. 19.00 noklausīties Kamermūzikas koncertu. Piedalās Gunta Gelgote soprāns, Aija Kuzmane klavieres. Programmā Franča Šūberta un Hugo Volfa skaņdarbi

      Gunta Gelgote (Davidčuka) dzimusi Līgatnē, mācījusies kordiriģēšanu Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolā. Studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie asociētās profesores Andželas Gobas, vēlāk maģistrantūrā mācījusies Lietuvas Mūzikas un Teātra Akadēmijā profesores Regīnas Maciutes klasē. Šobrīd papildinās pie itāļu pedagoga Paolo de Napoli. Tagadējā Guntas dzīves vieta ir Viļņā, un viņa regulāri uzstājas kā viessoliste Latvijas Nacionālajā operā, Lietuvas Nacionālajā Operas un Baleta Teātrī, kā arī Ģintara Rinkeviča vadītajā Viļņas Pilsētas Operā. Kā soliste dziedājusi ar dažādiem orķestriem, vairākkārt ar orķestri Sinfonietta Rīga. Kamermuzikā sadarbojusies ar Kristīni Adamaiti un Arti Sīmani, Hertu Hansenu, Aldi Liepiņu, Ēriku Kiršfeldu. Gunta bieži piedalās mūsdienu mūzikas atskaņojumos, viņai arī veltīti vairāki jaunās mūzikas opusi. 2009. gadā saņēmusi Latvijas Lielo Mūzikas balvu kategorijā Gada debija.

      Aija Kuzmane klavierspēli sākusi apgūt Jāzepa Mediņa mūzikas skolā pie skolotājas Raitas Krilovas, vēlāk absolvējusi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu Anitas Pāžes klavieru klasē. Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur mācījusies pie profesora Arņa Zandmaņa, kā arī koncertmeistaru klasē pie profesora Alda Liepiņa. Bieži piedalījusies JVLMA maģistrantu kamermūzikas koncerteksāmenos, koncertējusi kopā ar čellisti Guntu Ābeli, kā arī muzicējusi ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Šobrīd strādā Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā par koncertmeistari un koncertmeistaru klases pedagogu, kā arī Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā par klavierspēles skolotāju.

      Biļetes 5,- eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 2,- eiro
      Rīgas Latviešu biedrībā un stundu pirms koncerta

 

Atbalsta
      Atpakaļ