49570

Mākslinieku ziedotās gleznas un izsolē sasniegtās cenas Trešajā Latvijas labdarības Ballē
20.11.2014


Mākslinieku ziedotās gleznas un izsolē sasniegtās cenas

 

 

 

 

 

 

Prof. Imants Vecozols. Izsolei ziedotā glezna „Pilsētas noskaņa”

Kartons, kolāža, jaukta tehnika, 55 x 55, 2013

Nosolīta par EUR 2000,-

Latviešu vecmeistars, klasiķis. Viņa darbi atrodas Valsts Mākslas muzeja, Latvijas Mākslinieku savienības, Kauņas mākslas muzeja, Tretjakova galerijas Maskavā un Krievijas Kultūras ministrijas īpašumā, kā arī ļoti daudzās privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs.  Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, glezniecības meistardarbnīcas vadītājs.

 Prof.Inta Celmiņa. Izsolei ziedotā glezna „Torss”

 

Audekls, eļļa, 96 X 70, 2012

Nosolīta par EUR 1350,-

Viena no visslavenākajām latviešu gleznotājām, Intai Celmiņai pieder neskaitāmas izstādes, darbi ir Valsts Mākslas muzeja, Mākslinieku Savienības un privāto kolekciju īpašumā. Ilgus gadus LMA profesore. Laima Slava: .... Taču īstā gleznieciskā atbrīvotība iestājas, kad Inta uz papīra vai audekla sāk vilkt sievietes ķermeņa aprises. Te viņa jūtas absolūti brīvi, un var vienīgi apbrīnot, cik nedaudz līnijām vai krāsu laukumiem var izteikt veselas jūtu brāzmas, netveramus dvēseles stāvokļus vai vienkārši sievietes ķermeņa esības pašvērtības prieku. 

 Prof. Edvards Grūbe. Izsolei ziedotā glezna „Krūze un maize”

Audekls, eļļa, 83x92, 2014

Nosolīta par EUR 1300,-

Edvards Grūbe ir viens no izcilākajiem latviešu gleznotājiem vecmeistariem, kurš savā daiļradē nerimtīgi variē tādas pamattēmas kā māte, maize, logs, durvis, klusā daba, lelle. Edvards Grūbe dzimis 1935.gada 3.novembrī Rīgā, beidzis Latvijas Mākslas akadēmiju (1961). Izstādēs sāka piedalīties 1961.gadā, un jau pēc diviem gadiem tika uzņemts Latvijas Mākslinieku savienībā. Lielu mūža daļu gleznotājs veltījis pedagoga darbam Rīgas lietišķās mākslas vidusskolā, Latvijas Mākslas akadēmijā un Starptautiskajā praktiskās psiholoģijas augstskolā. 

 

Sarmīte Caune. Izsolei ziedotā glezna „Magones” 

Audekls, eļļa 85 x55, 2014

Nosolīta par EUR 1100,-

Daudzu izstāžu lutināta un gleznu kolekcionāru izsolēs iecienīta māksliniece ar vārdu.

Sarmīte Caune: Māksla ir visa mana dzīve. Tu esi kā režisors, kā instruments starp augstāko spēku un rezultātu, kuru pats esi radījis. Man patīk gleznot dabā, just kontaktu ar to. Šīs sajūtas, noskaņas ielieku darbā, ieskicējot katra mirkļa burvību. Īpaši tuvi man ir dienvidi ar sauli, vēju, krāsām – Itālija, Venēcija, Nica, arī Maroka, kur netrūkst saules, palmu, tuksneša smilšu. Ne tikai dienvidi un saule, bet arī ūdens – saules spēles ar ūdeni, atspīdumi, pastaiga gar jūru, kuģi ostā un, protams, mana mīļā pilsēta Ventspils”. 

 

 

Jānis Gunārs Kalnmalis.  Izsolei ziedotā glezna „Tūjas jūrmala”

85 x 110, audekls, eļļa, 2012

Nosolīta par EUR 1050,-

Izcils mākslinieks, latviešu glezniecības klasiķis Jānis Gunārs Kalnmalis dzimis 1939. gada 20. jūnijā Rīgā. Beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas figurālās glezniecības klasi pie Latvijas mākslas klasiķiem Eduarda Kalniņa, Leo Svempa, Induļa Zariņa. Izstādēs piedalās kopš 1967. gada.

Mākslinieka J. G. Kalnmaļa darbi atrodas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Latvijas un Krievijas Mākslas fondos, kā arī privātkolekcijās Eiropas valstīs, Amerikā un Austrālijā. Personālizstādes norisinājušās daudzās Latvijas pilsētās, kā arī Somijā, Beļģijā, Dānijā, Vācijā, Luksemburgā un Nīderlandē.

 

 

Artis Bute. Izsolei ziedotā glezna „Ainava”

Kartons, akrils, laka, 29 x 74,5, 2014

Nosolīta par EUR 850,-

Artis Bute ir spilgts modernās Latvijas mākslinieku paaudzes pārstāvis, kurš nebīstas eksperimentēt ar stiliem un krāsu paleti. Viņa darbiem raksturīgi tādi netradicionāli krāsu savienojumi kā okers, perlamutrs, violets un ultramarīns. Tas piešķir audekliem zināmu dekoratīvu efektu, kas ļauj daudziem kritiķiem vilkt paralēles ar Austrijas klasiķa Gustava Klimta gleznām.  

 

 

  

 Juris Ģērmanis. Izsolei ziedotā glezna „Rēķu kalns Madonas pusē”

Audekls, eļļa 80 x 60, 2013

text-align:center'>Nosolīta par EUR 800,-

“Mākslu izprotu kā niansētu bagātas un jūtīgas dvēseles atspoguļojumu” – tā izteicies Juris Ģērmanis. Viņš ir izteikts reālists, kam gleznā svarīga krāsu tonālā saskaņa, groda kompozīcija un perfekts zīmējums. Tie ir trīs vaļi, uz kā balstās viņa māksla un ko J. Rozentāla mākslas skolā viņam palīdzēja apgūt leģendārais Arnolds Griķis, bet Mākslas akadēmijā Ārijs Skride, Konrāds Ubāns, Indulis Zariņš, Eduards Kalniņš, pie kura sagatavots diplomdarbs, un citi. Un jaunībā gūtajām zināšanām Juris Ģērmanis palicis uzticīgs šobaltdien.
Personālizstādes Rīgā – 1981, 1986, 1991, 1996, 2001, 2006, 2010.
Izstādes citās Latvijas pilsētās – Ogrē, Alūksnē, Apē, Tukumā, Rūjienā, Cēsīs, Rēzeknē, Kuldīgā, Ventspilī, Jūrmalā, Jelgavā, Aizkrauklē.
Ārzemēs – Stokholmā, Krakovā, Maskavā, Viļņā, Kauņā, Sanktpēterburgā, Vitebskā.
Ilgus gadus strādājis mākslas pedagoģijā.
Mākslinieka darbi atrodas Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā, Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Talsu muzejā, Cēsu muzejā, kā arī privātkolekcijās Latvijā, ASV, Austrālijā, Polijā, Somijā, Zviedrijā, Vācijā u.c.

 

 

Lilija Dinere. Izsolei ziedotais darbs "Mirāža"

Krāsainais cinka kodinājums,37 x 57, 1990

Nosolīta

Strādā grafikas, akvareļa, akrila, eļļas un jauktās tehnikās.

Ilustrējusi vairāk kā 60 grāmatas.

Kopš 1974. gada piedalījusies vairāk kā 150 izstādēs Latvijā un ārzemēs.

Kopš 1981.g. sarīkojusi 21 personālizstādes Latvijā un ārzemēs.

Lilijas Dineres darbi atrodas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Latvijas Mākslinieku savienības muzeja kolekcijās; A.Puškina Valsts Tēlotājas mākslas muzejā, Valsts Tretjakova galerijā Maskavā (Krievija), Frauen museum Bonnā (Vācija), Gotlandes mākslas muzejā Visbijā (Zviedrija);Privātkolekcijās ASV, Igaunijā, Indijā, Izraēlā, Japānā, Kanādā, Krievijā, Francijā, Somijā, Vācijā, Zviedrijā.
      Atpakaļ