114748

Tiešraidē norisināsies Lāčplēša dienas koncerts „Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem”
11.11.2020


Rīgas Latviešu biedrības Nacionālās identitātes komisija sadarbībā ar biedrību “Vilki” un Rīgas domes atbalstu 2020. gada 11. novembrī plkst. 18.00 aicina piedalīties Lāčplēša dienas koncertā „Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem”, kas tiks raidīts tiešraidē no Rīgas Latviešu biedrības Lielās zāles un būs skatāms interneta vietnē LMT Straume (http://straume.lmt.lv).

Koncertā izskanēs Lāčplēša dienai veltīts muzikāls uzvedums “Uz priekšu, Latvieši”, biedrības “Vilki” pārstāvja Edgara Lipora režījā un muzikālās grupas “Laimas muzikanti” (muzikālais vadītājs Artūrs Uškāns) koncerts. 

„Un tūkstoši krita un kritīs vēl, kā savas dzimtenes sargi, bet Latvija dzīvos un brīva būs – un tādēļ tas nebij par dārgi”. Šie skarbie vārdi ir iekalti akmenī 1932. gadā pie Drustu baznīcas kā veltījums saviem kritušajiem dēliem Drustu draudzē. Brīvības cīnītājiem veltītās piemiņas rindas ir visos Latvijas novados akmenī cirstas. Akmenī cirstie burti ir mūžības skarto liecība tam, ka brīvību neviens nedāvina, tā ir vienmēr jāizcīna un bieži par dārgu asins cenu. Mums, brīvības cīnītāju mantiniekiem, ir svēts pienākums Latvijas neatkarību nosargāt kā dārgu dāvanu, lai to nodotu nākamajām paaudzēm. Godinot brīvības cīnītāju piemiņu mēs stiprinām sevi, savu ģimeni un savu valsti. Mūsu bērnos briest savas zemes patriotisms un spēja noturēt stipru savu valsti. 

      Atpakaļ