118784

Konkursa – koncertcikla "Talants Latvijai" 30. sezonas atklāšanas koncerts "Nova Verba"
12.12.2021


Rīgas Latviešu biedrība, sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu un ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu, 2021. gada 12. decembrī plkst. 15.00 aicina uz konkursa - koncertcikla Talants Latvijai 30. sezonas atklāšanas koncertu Nova Verba Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē.
 
Koncertā piedalīsies konkursa Talants Latvijai iepriekšējo gadu pirmo vietu laureāti – Elza Siliņa / vijole /, Maksims Skibickis, Reinis Rudzītis / čells /, Karlīna Hohberga, Emīlija Elizabete Jonas / kokle /, Matvejs Triškins / ģitāra /, Ignatijs Triškins / saksofons /, Elza Prokofjeva / flauta /, Jeļena Jasjuļaņeca / akordeons /, Anna Linda Rūtenberga / klavieres /, kā arī koncertmeistari – Lelde Paula, Agnese Prokofjeva, Māra Upmace, Evija Auziņa un Gunta Šmaukstele. Koncerta īpašie viesi būs Xylem Trio - Oskars Petrauskis / saksofons /, Raimonds Petrauskis / klavieres /, Rihards Zaļupe / marimba /. Koncertu vadīs Liene Jakovļeva.
 
Programmā: Dāvida Popera, Pablo de Sarasates, Francisko Tarrega, Sergeja Rahmaņinova, Astora Pjacolla, Gija Kančeli, Bernarda Andresa, Anatolija Belošicka, Jāņa Mediņa, Kristīnes Dmitrijevas, Riharda Zaļupes un Raimonda Petrauska mūzika.
 
Konkurss – koncertcikls Talants Latvijai notiek kopš 1991. gada un ir viens no senākajiem Latvijas mūzikas skolu audzēkņu konkursiem kopš Latvijas Neatkarības atjaunošanas. Tā dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs bija Arnolds Skride (līdz 2010. gadam), kura iesākto darbu turpināja Mārtiņš Jauģietis (līdz 2017. gadam). Kopš 2018. gada konkursa – koncertcikla Talants Latvijai producents un mākslinieciskais vadītājs ir Normunds Dreģis.
 
Konkursa mērķis ir veicināt un sekmēt Latvijas mūzikas skolu audzēkņu profesionālo iemaņu attīstību, kā arī dot iespēju jaunajiem un topošajiem mūziķiem apliecināt savu talantu uzstājoties Rīgas Latviešu biedrības koncertzālēs.

Ieeja par ziedojumiem.
Personalizētus ielūgumus no 6. līdz 11. decembrim iespējams saņemt Rīgas Latviešu biedrības nama 1. stāvā pie administratora no plkst. 9.00 līdz 18.00.
Ieeja sarīkojumā uzrādot sadarbspējīgu  Covid-19 vakcinācijas  vai pārslimošanas faktu apliecinošu sertifikātu kopā ar personu apliecinošu dokumentu. 
Bērniem no 12 gadu vecuma jāuzrāda vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu skrīninga testu.
Koncerts tiks filmēts un fotografēts. Foto un video materiāli vēlāk var tikt izmantoti pasākuma publicitātei internetā (sociālajos tīklos, medijos).
      Atpakaļ