114857

Ivars Strautiņš (1942 - 2020) mūžībā
12.11.2020


Aiziet var, bet nemūžam tik tālu,

Lai caur ziediem un puteņu vāliem

Neskanētu atmiņu balss.

/Rainis/


Ar skumjām paziņojam, ka ceturtdien, 78 gadu vecumā, aizsaulē aizgājis ilggadīgs Rīgas Latviešu biedrības biedrs, domnieks un RLB valdes loceklis, nozīmīgs Rīgas Latviešu biedrības atbalstītājs, mecenāts, uzņēmējs, Latvijas Darba devēju konfederācijas viceprezidents Ivars Strautiņš. 

Ivars Strautiņš dzimis Rīgā, augstāko izglītību ieguvis 1980. gadā PSRS Vissavienības Tirdzniecības institūta Prečzinību fakultātē. Darba gaitas uzsācis rūpnīcā "VEF", bet jau divus gadus vēlāk sācis strādāt tirdzniecības uzņēmuma veikalā "Laimdota", vēlāk kļūdams par tā direktoru. No 1980. līdz 1984.gadam Ivars Strautiņš bija Republikāniskās vairumtirdzniecības bāzes direktors, bet 1985. gadā kļuva par Latvijas Kopdarbības centrālās savienības "Turība" valdes priekšsēdētāju.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas Ivars Strautiņš aktīvi iesaistījās uzņēmējdarbībā, bija daudzu uzņēmumu dalībnieks un vadītājs, tostarp AS "Rīgas Piena kombināts", SIA "Baltijas lāse", AS "Trikātas siers", SIA "Minhauzena Unda" u.c. Tāpat Strautiņš darbojās virknē sabiedrisko organizāciju – Rīgas Latviešu biedrībā, Latvijas Biatlona federācijā, 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrībā, Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijā un citās.

2003. gadā Ivars Strautiņš apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.


Sērojam, zaudējot mūsu uzticamo komandas biedru, padomdevēju, draugu un atbalstītāju Ivaru Strautiņu. Izsakām visdziļāko līdzjūtību Ivara Strautiņa ģimenei, tuviniekiem, darba kolēģiem, draugiem un sadarbības partneriem.

 

Atvadīšanās no Ivara Strautiņa  notiks otrdien, 17.novembrī plkst. 13.00 Pokrova kapos, Mēness ielā 3, Rīgā.      

Ņemot vērā valstī izziņoto ārkārtas situāciju, lūgums visiem atvadu ceremonijas apmeklētājiem respektēt noteiktos ierobežojumus - ievērot distancēšanos un lietot mutes un deguna aizsegus! 

Beidzoties pandēmijai, noteikti tiksimies, lai kopā pieminētu Ivaru Strautiņu, bet tagad ikviens ir laipni aicināts rakstīt savas Atmiņas, Līdzjūtības un Atvadu vārdus Ivara Strautiņa lapā, kas izveidota enciklopēdijā:   https://timenote.info/lv/Ivars-Strautins


Rīgas Latviešu biedrība

      Atpakaļ