106325

Endija Rezgale ielūdz uz savu dzimšanas dienas koncertu
31.05.2019


 Endija Rezgale ielūdz uz savu dzimšanas dienas koncertu

 

2019. gada 31. maijā plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē savas dzimšanas dienas koncertu atskaņos skaistās balss īpašniece, soprāns Endija Rezgale. 

Endija Rezgale savas mākslinieciskās gaitas uzsāka tālajā Dienvidāfrikā. Kopš atgriešanās Latvijā talantīgā dziedātāja ir sniegusi solo koncertus daudzās Latvijas baznīcās un koncertzālēs. Endija kā viesmāksliniece ir uzstājusies Norvēģijā un regulāri koncertē arī Dienvidāfrikas Republikā.

Endijas Rezgales balsij piemīt īpašs valdzinājums – samtains tembrs un dzidrums, sievišķīgs šarms un maigums, emocionalitāte un suģestējošs spēks, kas uzrunā, apbur un aizkustina daudzu klausītāju sirdis. 

Dzimšanas dienas koncertā iedvesmojošās dziedātājas Endijas Rezgales interpretācijā varēs dzirdēt gaumīgu dažādu žanru apvienojumu, no baroka līdz mūsdienām. Koncertprogrammā skanēs gan baroka laikmeta ievērojamāko komponistu ārijas, gan latviešu kamermūzika, gan dziesmas no dažādiem mūzikliem u.c.  Tiks atskaņotas baroka laikmeta mūzikas pērles, Morganas ārija no Georga Frīdriha Hendeļa operas “Alčīna”, un ārija “Quia respexit” no Johana Sebastiana Baha “Magnifikāta”, kā arī latviešu izcilā komponista Jāzepa Vītola solodziesma “Aizver actiņas un smaidi”, Kerijas dziesma no neatkārtojamā populārās mūzikas komponista Raimonda Paula mūzikla “Māsa Kerija” u.c. Koncertā būs dzirdama arī kāda Dienvidāfrikā populāra dziesma afrikandu valodā.

31. maija koncertā, izjustā un samtainā balss tembra īpašnieces Endijas Rezgales skatuves partneri būs tenors, vijolnieks ar kordiriģenta izglītību – Mārtiņš Zvīgulis, un pianists, koncertmeistars Edgars Tomševics.

Mārtiņš Zvīgulis, tenors, dziedāšanu ir mācījies pie Guntara Ruņģa, Margaritas Gruzdevas un Jāņa Sproģa, bet pirms tam apguvis vijoles spēli un kordiriģēšanu. Mūziķis kā solists ir uzstājies kopā ar dažādiem koriem, arī ar Rīgas kamerkori “Ave Sol”, kura dziedātājs Mārtiņš Zvīgulis ir ikdienā. 

Edgars Tomševics, pianists un koncertmeistars, ir vairāku nacionālas nozīmes un starptautisku konkursu laureāts (Viļņa, Parīze). Mūziķis piedalījies daudzu izcilu pianistu, tostarp A. Zandmaņa, M. Voskresenska, A. Ļubimova, R. O’Horas, meistarklasēs. Pianists koncertējis kopā ar klausītāju un kritiķu augstu novērtēto LNSO stīgu kvartetu “3+1”.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv. un Rīgas Latviešu biedrības namā vienu stundu pirms koncerta sākuma.

 

Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas. 

 

Svarīgi! Ar biļetes iegādāšanos un/vai savu klātbūtni šajā pasākumā skatītāji apliecina, ka ir informēti par to, ka pasākumā notiek fotografēšana un filmēšana, un skatītājiem pret to nav iebildumu, tajā skaitā nav iebildumu pret skatītāju attēla publiskošanu un izmantošanu publicitātes vajadzībām.

      Atpakaļ