23934

Džanaki Rangaradžan solo koncerts
27.05.2012


Pieskaroties indiešu klasiskās dejas būtībai
27.maijā plkst. 18.00 RLB

Aicinām Indijas kultūras un dejas mākslas cienītājus uz Indiešu klasiskās dejas izpildītājas un horeogrāfes Džanaki Rangaradžan (Indija/ASV) solo koncertu Nrithya Rasanubhavam Pieskaroties indiešu klasiskās dejas būtībai, kas notiks 27.maijā plkst. 18.00 Merkeļa ielā 13, Rīgas Latviešu biedrības namā, Kluba zālē, 2.stāvā.
Koncertu organizē Kultūras centrs Bharata, atbalsta restorāns Rāma.
Ieeja par ziedojumiem. Ziedojuma ieteicamā summa 5 Ls.
 
Par mākslinieci:
Dr. Džanaki Rangaradžan (Janaki Rangarajan) ir izcila klasiskās indiešu dejas dejotāja un horeogrāfe, kas skolojās pie Dr. Padma Subramanjamas. Džanaki uzstājas daudzos prestižos pasākumos Indijā un ārpus tās un ir saņēmusi vairākas Indijas valsts, Kultūras un Mākslas augstskolu un akadēmiju godalgas.

Džanaki ir Bharatanatyam dejas un Karnātiskās mūzikas skolas NRITYA NIKETAN (ASV, Vašingtona) dibinātaja un direktore. Viņas atteiksmi pret deju var raksturot kā apliecinošu teiksmi pēc pilnības un mākslas.

Dejotājas meistarību augstu vērtētē daudzi godājami Indijas kultūras specialisti. Viņas izteiksmību dejā kritiķi devē par “maģijas pilnu, aptverošu enerģijas plūsmu”.

Džanaki dejas laikā izstaro neuzbāzīgu skaistuma, spēka un pašcieņas auru. Dejas tehniku raksturo jaudīgi lēcieni, ķermeņa lokainība, kāju virtuozie piesitieni, kas mēdz izsaukt sajūsminātu skatītāju apslausu vētru. Kāda kritiķa atzinība pēc piedzīvotā Džanaki koncertā: “ brīžiem škita ka mākslinieces kājas izstaro gaismu”. Visur pasaulē recenzijas bieži ietver aicinājumu lasītājiem nepalaist garām šīs talantīgas māksliniecieces uzstāšanos.

No sirds iesakam apmeklēt šo koncertu - Džanaki ir patiešām virtuoza dejotāja, kas ar savu zibenīgo dejas tehniku un poētisko izteiksmības mākslu varētu pārsteigt un saviļņot pat visai vienaldzīgu skatītāju.

Ziņu presei sagatavoja Larisa Podskočaja,
Biedrības IKC BHARATA valdes priekšsēdētāja
Tālrunis: 29893978, e-pasts: info.bharata@inbox.lv
www.bharata.lv 
      Atpakaļ