18533

Diskusija "Nacionālā identitāte kā mūsu dzīves pievienotā vērtība"
25.10.2011


DISKUSIJA RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBĀ „NACIONĀLĀ IDENTITĀTE KĀ MŪSU DZĪVES PIEVIENOTĀ VĒRTĪBA”

 „Nacionālā identitāte kā mūsu dzīves pievienotā vērtība” – tāda dota galvenā tēma daudzpusīgai diskusiju kluba „Latviskā identitāte un tās izpausmes” sarunai, kura norisināsies otrdien, 2011. gada 25. oktobrī plkst. 18.30 Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē. Diskusiju vadīs kinorežisors, Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda loceklis Jānis Streičs. 


 Jānis Streičs: „Mēs neesam vairs katrs par sevi ar tautības ierakstu pasē, bet pilsoņi neatkarīgā valsti, kas  vienota ar visu pasauli. Mēs esam iegājuši pasaules tautu kopdzīvē un mums jāapzinās, ka Latvija ir Dieva dota vērtība, un tāpēc mērīt to ar dzīvsvaru un saukt par mazu ir grēks. Mēs esam Gara gaita, kurai Dievs devis vārdu Latvija.


 Latvieši ir bijuši un šodien ir visur, un līdz ar viņiem - kāda vēsts par mūsu nāciju. Laba vēsts, gribu apgalvot. Mūsu priekšgājēji par to ir pacentušies. Tāpēc esmu izvēlējies runātājus, kas varētu liecināt par Latvijas saistību ar pasauli”.


 Jānis Streičs diskusijai piedalīties aicinājis sabiedrībā pazīstamus, dažādu jomu pārstāvjus: rakstnieku Roaldu Dobrovenski, rakstnieci Māru Svīri, profesori Janīnu Kursīti, Melburnas Latviešu biedrības priekšnieci Ivetu Laini, admirāli Gaidi Zeibotu, profesori Dagmāru Beitneri, žurnālistu Andreju Cīruli, LR Prezidenta padomnieci Elīnu Egli, V. E. Rīgas arhibīskapu metropolītu Zbigņevu Stankeviču, kino zinātnieku Agri Redoviču, komponistu Raimondu Paulu, kā arī diriģentu Andžeju Randēviču ar savu Latvijas Zinātņu akadēmijas kori „Gaismaspils”.


 Cik spējīgi esam sevi saglabāt brīvajā pasaulē, kur dotas visas iespējas? Vai Latvijas karavīri gan savā, gan svešās armijās ir tikai skaits un dzīvsvars? Kas Latvijas ikdienā visvairāk kropļo mūsu identitāti? Vai Latvijas prece var saglabāt, kopt un liecināt pasaulei mūsu identitāti? Kā kristietība var palīdzēt Latvijai saglabāt un kopt savu nacionālo identitāti? Tie ir svarīgākie jautājumi, par kuriem tiks diskutēts. 


 Diskusiju klubs „Latviskā identitāte un tās izpausmes” Rīgas Latviešu biedrībā notiek Apvienotā Pasaules latviešu zinātnieku 3. un Letonikas 4. kongresa „Zinātne, sabiedrība un nacionālā identitāte” ietvaros, kas no 24. oktobra līdz 27. oktobrim norisinās Rīgā un citviet Latvijā, pulcējot vairāk kā tūkstoti zinātniekus un citus interesentus no 15 valstīm.

 
 Kongresu organizē Latvijas Zinātņu akadēmija, Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Latviešu biedrība sadarbībā ar Latvijas universitātēm, akadēmijām, augstskolām un zinātniskajām institūcijām, to atbalsta Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija.
       Atpakaļ