102745

Dievs, svētī Latviju!
18.11.2018


Dievs, svētī Latviju!


Turpinot Rīgas Latviešu biedrībā iedibināto tradīciju valsts svētkus atzīmēt ar izciliem latviešu komponistiem veltītiem akadēmiskiem koncertiem, 2018. gada 18. novembra svinīgā koncerta programma DIEVS, SVĒTĪ LATVIJU! būs veltīta Latvijā un ārvalstīs plaši pazīstamiem izciliem latviešu komponistiem ar būtisku ieguldījumu mūsu mūzikas kultūrā (Baumaņu Kārlis, Jurjānu Andrejs, Jāzeps Vītols, Alfrēds Kalniņš, Jānis Mediņš, Jānis Ivanovs, Jēkabs Mediņš, Aldonis Kalniņš, Pēteris Vasks, Selga Mence, Arturs Maskats, Ēriks Ešenvalds).  Koncerts notiks Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē 2018. gada 18. novembrī plkst. 14.00. Par koncerta moto esam izvēlējušies mūsu valsts himnas nosaukumu Dievs, svētī Latviju! Žanru un tematikas ziņā izvēlētajai daudzveidīgajai programmai ir  gan patriotiska, svētkiem atbilstoša, gan arī izglītojoša nozīme. 

Koncertā piedalīsies mūsu daudzkārtējie sadarbības partneri – Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas simfoniskais orķestris diriģenta Pētera Plūmes vadībā, kas ir labākais mūzikas vidusskolas simfoniskais orķestris valstī, jauktais koris diriģenta Jāņa Baltiņa vadībā. Koncertā piedalīsies arī jaunie pianisti un vokālisti, kuri savu profesionālo prasmi daudzkārt atbildīgos koncertos apliecinājuši Latvijā, arī ārvalstīs, tostarp starptautiskajos konkursos. Programmā tiks atskaņoti nozīmīgi, klausītājiem labi zināmi un iemīļoti skaņdarbi – simfoniskie un klavierdarbi, kora un solo dziesmas. Programmu komentēs muzikologs Arvīds Bomiks.  Klausītājus  svētkos uzrunās RLB priekšsēdētājs Guntis Gailītis. 

Ar šo koncertu godinām Latvijā un ārvalstīs plaši pazīstamus latviešu komponistus, iepazīstinām plašu sabiedrību ar izcilām latviešu akadēmiskās mūzikas vērtībām, kā arī popularizējam atzinību guvušus mūsu valsts atskaņotājmāksliniekus solistus un kolektīvus. Ar šo koncertu noslēdzam mūsu valsts simtgadei un Rīgas Latviešu biedrības 150 gadu jubilejai veltītu koncertu virkni. 

Piedāvātā programma, kas aptver būtiskus dažādu laiku komponistu darbus, ir ļoti vērtīga un interesanta, dažādu paaudžu klausītāji – rīdzinieki, tuvi un tāli viesi – varēs baudīt patiesas kultūras vērtības. 

Visi laipni gaidīti, ieeja brīva

Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltītos pasākumus atbalsta Kultūras ministrija, Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.  

Informatīvie atbalstītāji

Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 3 Klasika, Latvijas Mūzikas informācijas centrs, www.music.lv, www.apollo.lv, www.tvnet.lv,

laikraksti Diena, Neatkarīgā, Latvijas Avīze, Laiks, Brīvā Latvija

      Atpakaļ