49770

Diānas Zandbergas solokoncerts
15.12.2014


Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisija
ielūdz uz pianistes Diānas Zandbergas koncertu
Itālijas ceļojums
                         2014.gada 15.decembrī plkst.19.00 Rīgas Latviešu Biedrības Zelta zālē  
Koncertā piedalīsies Dantes Dievišķās komēdijas tulkotājs, dzejnieks
Dr. habil. phil. Valdis Bisenieks
 

Pianistes Diānas Zandbergas solokoncerta Itālijas ceļojums programmā iekļauta Itālijas skaistuma iedvesmota mūzika - mūsdienu latviešu komponistes Daces Aperānes skaņdarbs Mozaīka (veltījums Ravennas mozaīkām Itālijā) un Ferenca Lista (1811-1886) vērienīgais otrais Ceļojumu gads (Années de pèlerinage) Itālija ar pielikumu Venēcija un Neapole. Šī majestātiskā cikla daļas veltītas Itālijas mākslas un poēzijas šedevriem, tostarp Rafaēla gleznai Saderināšanās; Mikelandželo Buanaroti skulptūrai Domātājs; Dantes Dievišķajai komēdijai; Frančesko Petrarkas un Salvatora Rosas dzejai.

Atskaņojumu paspilgtinās Valda Bisenieka latviski atdzejotie Dantes, Petrarkas, Mikelandželo u.c. dzejas fragmenti, kā arī vizuālas projekcijas.

Pianiste, kurai pirkstos uguns - Spānijas laikraksts La Vanguardia.

Diāna Zandberga (Baibusa) no 2000. līdz 2004. gadam klavierspēli mācījusies Eiropas Mūzikas akadēmijā Milānā pie leģendārā pianista Lazara Bermana, no 2004. līdz 2008. gadam papildinājusies Granadosa-Maršala akadēmijā Barselonā pie izcilās spāņu pianistes Alisijas de Laročas (Alicia de Larrocha). Pēc maģistra grāda iegūšanas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā profesora Jura Kalnciema klasē, viņa turpināja studijas doktorantūrā pie profesores Jeļenas Ļebedevas un profesora Sergeja Osokina, 2014.gadā iegūstot mākslas zinātņu doktora grādu (Dr.art).

Kopš 1996.gada Diāna Zandberga koncertējusi Eiropā, ASV un Krievijā. Pianiste pirmatskaņojusi jau vairāk kā desmit dažādu komponistu klavierdarbus un viņas spēle ieskaņota četros CD albumos – Transkripcijas (2003), Sapņi par Spāniju (2011) un Veltījums Lista divsimtgadei (2012) un Ungāru un latviešu klavierainavas (2013).

 

Biļetes 7,- eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 3,- eiro
Rīgas Latviešu biedrībā un stundu pirms koncerta
 
Atbalsta
Valsts Kultūrkapitāla fonds, Dantes Aligjēri biedrība Latvijā
(Comitato della Società Dante Alighieri in Lettonia),
Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 3 Klasika,
laikraksti Diena, Neatkarīgā, Latvijas Avīze, Laiks, Brīvā Latvija      Atpakaļ