45992

Dāvana tiem, kam tuvs un uzrunājošs ir indiešu mūzikas instrumentu skanējums, kā arī meditatīvas un reizē dinamiskas melodijas plūdums.
19.06.2014


Dāvana tiem, kam tuvs un uzrunājošs ir indiešu mūzikas instrumentu skanējums,

kā arī meditatīvas un reizē dinamiskas melodijas plūdums.

Koncerts - Meditācija

SITĀRAS  SVĒTCEĻOJUMS

Indiešu klasisko instrumentu trio:  KANALA (Sitāra)  & SADANANDS (tabla)  & USIKA (tampūra) //   AUSTRIJA / ĪRIJA

ceturtdien 19.jūnijā pl.18.30 
Baltajā zālē

Programmā  izskanēs pazīstamā bengāļu izcelsmes meditācijas meistara Šrī Činmoja (1931-2007) dvēseliskās, mantriskās un dinamiskās melodijas.

***

Pirms aptuveni desmit gadiem trīs mūziķi un meditācijas jogas praktizētāji no Austrijas un Īrijas: Kanala (sitāra), Sadanands (tabla) un Usika (tanpura)  apvienojās, lai brīva laikā uzstātos ar  brīvkoncertiem, kuros izpildītu  kopējā meditācijas skolotāja Šrī Činmoja (Sri Chinmoy)  mantrisko un dinamisko dziesmu melodiju instrumentālos aranžējumus.
Izmantojot niansēto un daudzkrāsaino indiešu klasisko mūzikas instrumentu skanējumu, savos dziesmu aranžējumos viņi centušies izpaust un sniegt publikai tādas  kopmponiskta un joga  dziesmu garīgās īpašības kā dziļa un mierpilna mīlestība, miers un prieks.

Austrietis Kanala, kurš dzīvo Vīnē, dzimis 1956. gada 18. jūlijā. Ģitāru viņš spēlē jau 40 gadu, bet sītaru – 15, abus instrumentus apgūstot pašmācības ceļā – klausoties un iejūtoties gan Šrī Činmoja dziesmu melodikā, gan iedvesmojies no tādiem māksliniekiem kā  Džons Maklaflins (John McLaughlin, “Shakti”), Ralfs Tauners (Ralph Towner, “Oregon”) un Nikhils Banerdžī (Nikhil Banerjee). Būdams izveicīgs amatnieks ( Kanala absolvējis  Vīnes Mākslu Akadēmiju), gadu gaitā Kanala turpina mainīt un pielāgot sītaru tā, lai tā radītu unikālu un vienreizēju virstoņiem bagātu skaņu. Sitārists un ģitārists Kanala ir pazīstams latviešu publikai kā lielu atzinību mūsmājās guvušās grupas "Arthada & friends"  dalībnieks; šīs grupas koncerts Rīgas Latviešu biedrības zālē pagājušogad sajūsmināja daudzus klausītājus.  Divdesmit deviņgadīgais Sadanands, savukārt, dzīvo Īrijā un vada Dublinā mūzikas veikalu, pārdodod mūzikas instrumentus no dažādām pasaules malām. Jau desmit gadu viņš spēlē un turpina pilnveidot meistarību. Visbeidzot Usika dzīvo un strādā Zalcburgā un atbalsta sitāras un tablas balsis ar tampūras meditatīvo skanējumu.

Pēdējos gados mūziķi ir daudz uzstājušies ASV un Eiropā, sniedzot nekomerciālus brīvkoncertus kā veltījumu cilvēku garīgiem meklējumiem.
Šis koncerts ir trio pirmā uzstāšanās Latvijā.


Ieeja koncertā brīva.

P.S.

koncerta laikā, starp numuriem lūgums neaplaudēt, lai saglabāt meditatīvu noskaņu;

Mūzikas un meditācijas vakara programma maksimāli ilgs stundu desmit /piecpadsmit minūtes.

Cienījamie vecāki, ja ņemat līdzi bērnus, lūdzu rūpējaties, lai tie ir klusi un netraucē citus klausītājus.
      Atpakaļ