105287

Daugava
23.03.2019


 Daugava


Latviešu komponists un taustiņinstrumentālists Mārtiņš Brauns – viens no spilgtākajiem savas paaudzes pārstāvjiem, sadarbībā ar Latvijas Republikas Zemessardzes kori “STARS” (mākslinieciskais vadītājs un diriģents Ārijs Šķepasts) un biedrību “korisaustrums.lv”, godinot Latvijas simtgadi, 2019. gada 23. martā plkst. 16.00 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē aicina apmeklēt koncertu “Daugava”.


Piedzīvojusi pirmuzvedumu Nacionālajā teātrī tieši Latvijas valsts pasludināšanas pirmajā gadadienā 1919. gada 18. novembrī, Raiņa “Daugava” vēlāk tiek iestudēta uz dažādām Latvijas skatuvēm, līdz padomju režīma laikā, poēmai iekļūstot pagrīdes

literatūras statusā, publiskās bibliotēkas “Daugavu” turēja aiz atslēgas, tā saucamajā specfondā, jo spēcīgā dzeja varēja raisīt jaunas brīvības alkas. Poēmas idejas ar vērienu aktualizējās 1988. gadā, kad Valmieras drāmas teātrī Valentīna Maculēviča režijā “Daugava” ieguva jaunu spēku Mārtiņa Brauna mūzikā kļūstot par vienu no pašiem spēcīgākajiem Trešās atmodas vēstnešiem. Projekta autori ar šo koncertuzvedumu vēlās sniegt klausītājiem iespēju izjust un izprast patriotisma vēstījuma būtību un M.Brauna komponētā “Daugava” ir viens no atbilstošākajiem piemēriem, jo šī kompozīcija ir ne vien literāra, bet arī kultūrvēsturiska vērtība. Tā cieši saistīta gan ar neatkarīgās Latvijas valsts dzimšanu 20. gadsimta sākumā, gan ar ceļu uz neatkarīgas valsts atgūšanu gadsimta beigās.Koncerta mērķis ir sniegt sabiedrībai patriotisma caurausto ģeniālo Raiņa sirdsdarbu ,,Daugavadramatiski konģeniālā mūzikas tēlojumā paša komponista M.Brauna interpretācijā un stiprināt latviešu nacionālo pašapziņu, vēsturisko atmiņu.


Koncertu atbalsta Rīgas Domes izglītības, kultūras un sporta departaments.


Ieeja koncertā bez maksas. 

 
      Atpakaļ