57415

Dace Markus un Anna Vulāne iepazīstinās ar projektu «Latviešu valodas monolingvāla un bilingvāla apguve: rīki, teorijas un lietojums»
01.06.2015


Dace Markus un Anna Vulāne iepazīstinās ar projektu
«Latviešu valodas monolingvāla un bilingvāla apguve: rīki, teorijas un lietojums» 
 

RLB latviešu valodas attīstības kopa 1. jūnijā plkst. 18:00 piedāvā noklausīties stāstījumu par projektu «Latviešu valodas monolingvāla un bilingvāla apguve: rīki, teorijas un lietojums». Ieeja brīva visiem interesentiem.

Projekta vadošā iestāde ir Rīgas Paidagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) Bērnu valodas centrs. 1. jūnijā RLB namā, kārtējā latviešu valodas attīstības kopas (LVAK) mēneša pirmās pirmdienas tematiskajā vakarā Dace Markus un Anna Vulāne stāstīs par bērnu valodas pētījumiem Norvēģijas finanču instrumenta 2009. – 2014. g. financētā projektā nr. NFI/R/2014/053 „Latviešu valodas monolingvāla un bilingvāla apguve: rīki, teōrijas un lietojums”. Projekts ir uzsākts 2015. gada 1. martā, tajā piedalās vēl divi Latvijas partneri un divas Norvēģijas universitātes. Projektā paredzēta plaša un sistēmatiska latviešu valodas monolingvālas un bilingvālas apguves izpēte. 

Dace Markus ir RPIVA rektore kopš 2007. gada. Valodnieces interešu lokā ir baltu valodu fōnētika, dialekti, valodas kultūra un skolotāju izglītošana. Par Markus kundzes profesionālo darbību liecina arī plašs rakstu klāsts – vairāk nekā 100 zinātnisku, 14 paidagoģisku un vairāk nekā 30 cita rakstura publikāciju. 

Anna Vulāne ir Latvijas Universitātes profesore, pētījuma «Valodas situācija Latvijā: 2004–2010» līdzautore. Viņas pētniecisko interešu lokā ir vārdrade, morfoloģija, bērnu valoda, dialektoloģija, lingvokultūroloģija, skolām veidotais latviešu valodas mācību saturs.

Plašāka informācija par jauno, divus gadus ilgo un pamatīgo pētījumu, kā arī citi raksti, diskusijas un interesanti avoti atrodami LVAK vietnē. Skatiet šeit – https://lvak.wordpress.com/2015/05/11/01-06-2015-daces-markus-un-annas-vulanes-stastijums-par-2015-2017-gada-bernu-valodas-petijumu-ta-devumu-zinatnei-un-praksei/

 

 
      Atpakaļ