21392

Cikla „Dziesmu svētku virsdiriģentu portreti” koncerts „Esi sveicināta, Saule”
01.03.2012


Rīgas Latviešu biedrība un Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisija aicina uz koncertcikla "Dziesmu svētku virsdiriģentu portreti" koncertu "Esi sveicināta, Saule..." 2012. gada 1. martā Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē plkst. 19.00.

Koncertcikla šī gada pirmais koncerts veltīts ilggadējo Dziesmu svētku virsdiriģentu brāļu Imanta un Gido godināšanai.

Koncertā piedalīsies Latvijas Universitātes vīru koris “Dziedonis”, mākslinieciskais vadītājs Roberts Liepiņš, un Rīgas kamerkoris Ave Sol, mākslinieciskais vadītājs Uldis Kokars. Koncertu vadīs mūzikas žurnālists Orests Silabriedis. Koncertā izmantoti videomateriāli no privātajiem arhīviem.

Skanēs Raimonda Paula, Jāzepa Vītola, Emīla Dārziņa, Riharda Vāgnera, Ērika Ešenvalda, Jēkaba Graubiņa, Paula Dambja un citu komponistu kormūzika, kas saistīta ar abu brāļu radošo mūžu un abu koncertā dziedošo koru vēsturi – dziesmas, kas ir kā moto un kā simboli. Tādējādi klausītājs kļūs liecinieks arī ieskatam Latvijas un pasaules kormūzikas šedevru vēsturē.

Koncertcikla "Dziesmu svētku virsdiriģentu portreti" koncerti ir visu Dziesmu svētku virsdiriģentu sumināšana un godināšana līdz nākamo Vispārējo latviešu dziesmu svētku norisei 2013. gadā. Koncertcikls, kas norit divu gadu garumā, atgādina sabiedrībai un koncertu apmeklētājiem par virsdiriģentiem un to lomu Dziesmu svētku kustībā, godina virsdiriģentus, kas nesen kāpuši Mežaparka estrādes tribīnē, kā arī piemin aizsaulē aizgājušos.

 Pirms koncerta Lielās zāles vestibilā būs skatāma fotokluba "Rīga" izstāde "Lielkoncerts Mežaparkā 2011. gada augustā". Fotogrāfiju autori: Aivars Slišāns, Eiženija Freimane, Guntars Felsbergs, Irēna Nikkinena, Marģers Martinsons

Ieejas biļetes Ls 3.-, skolēniem, studentiem, pensionāriem Ls 1.-

 

Materiālā izmantota Aivara Slišāna fotogrāfija  

 
      Atpakaļ