Rīgas Latviešu biedrības vadība atkāpjas
21.07.2011


Vakar Rīgas Latviešu biedrības domes sēdē atkāpās priekšsēdētājs Ingmārs Čaklais un pieci valdes locekļi, pēc kā notika domes balsojums par vadības un valdes atlaišanu. Par biedrības pilnvarotajiem pārstāvjiem līdz valdes pārvēlēšanai 3. augustā apstiprināta bijusī priekšsēdētāja vietniece Ieva Nikoleta Dāboliņa, kā arī valdes locekļi Aivars Smagars, Skaidrīte Naumova un Marija  Heislere - Celma.

Neraugoties uz vadības krīzi, domes sēde norisinājās konstruktīvi. Tika pieņemts lēmums turpināt reorganizāciju, veicot pārrunas ar darbiniekiem un par hosteļa būvniecības projekta vadītāju iecelta pieredzējusī projektu vadītāja Lauma Celma. Paredzams, ka konsekventi turpinot iesāktās reformas, novembrī biedrība izkļūs no īstermiņa parādiem, kas šobrīd ir 46 tūkstoši latu.


Ingmārs Čaklais savu atkāpšanos pamato ar nespēju tālāk vadīt biedrību, jo nav pietiekama valdes un domes atbalsta vajadzīgajām reformām.


Trešdien, 3. augustā notiks RLB domes sēde, kurā tiks ievēlēts jauns RLB priekšsēdētājs, vietnieks un pieci valdes locekļi.

      Atpakaļ