9056

27. novembrī no plkst. 10.00 – 16.00 Līgo un Zelta zālēs Bērnu un jauniešu folkloras kustības stāstnieku konkurss „Teci, teci, valodiņa”
Apskatīt komentārus (2)


27.11.2010


27. novembrī Rīgas Latviešu biedrībā jau četrpadsmito reizi sapulcēsies jaunie stāstnieki no visiem Latvijas novadiem, kas savu stāstnieka talantu, izteiksmes patiesīgumu un personības šarmu apliecinājuši 13 stāstnieku konkursa Teci, teci valodiņa 2010 pusfinālos Valkā, Priekuļos, Lēdurgā, Līvānos, Madonā, Rēzeknē, Rīgā, Lielvārdē, Saldū, Kuldīgā, Ventspilī, Krotē, Dobeles novada „Pikšās” – gandrīz pustūkstotis jauno stāstnieku, no kuriem finālam izvirzīti 120. Tāpat kā iepriekšējos gados, katram stāstniekam piecu minūšu laikā jāizstāsta pasaka, gadījums no dzīves un anekdote vai kāds cits īss stāstījums. Šogad konkursa jaunums – stāstniekiem ar iepriekšēju veiksmīgu konkursu pieredzi uzstāšanās var būt 7 minūtes, neierobežojot priekšnesuma žanrus.

 

Finālistus vērtēs zinoši un labvēlīgi vērtētāji – Baiba Krogzeme-Mosgorda, Aldis Pūtelis un Guntis Pakalns – Latviešu folkloras krātuves pētnieki, Anda Buševica, Vidvuds un Iveta Medeņi no Latvijas Radio, izcilas Kurzemes stāstnieces Liesma Lagzdiņa no Kuldīgas un Aija Kaminska no Ventspils, Iveta Irbe – sākumskolas skolotāja no Rīgas, Nacionālā Botāniskā dārza Salaspilī direktors Andrejs Svilāns un pētniece Daina Roze, iepriekšējo stāstnieku konkursu uzvarētāji – stāstnieku ķēniņi Valentīna Iņķe no Šķibes, Inita Šalkovska no Jelgavas, Minjona Laura no Liepājas, Elvis Poruks no Ēveles, Dāvis Suharevskis no Gaigalavas.

 

Starp finālistiem ir jauni Stāstnieku ķēniņa titula pretendenti – Rasa Jansone no Pociema, Liene Ramane no Lēdurgas un Pauls Anšics no Basiem. Stāstnieku ķēniņa titula pretendentu turnīrs notiks 27. novembrī 10.10 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē. No 11.00 līdz apmēram 14.00 Zelta zālē sacentīsies jaunākās grupas stāstnieki, bet Līgo zālē – vecākās grupas stāstnieki. Pēc konkursa – uzvarētāju apbalvošana.

 

Konkursu rīko Valsts Izglītības satura centrs sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisiju, folkloras skolotāju novadu koordinatoru padomi, bet konkursu atbalsta VKKF un dalībniekiem balvas dāvina SIA „A.M.L.” izstāžu komplekss „Rāmava”, Valsts aģentūra „Nacionālais botāniskais dārzs”, izdevniecība „Neputns”, LU Literatūras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuve, izdevniecība „Liels un mazs”, SIA „Ekovirtuve” un citi labvēļi.

 

Ieeja brīva, visi laipni aicināti!

 

Programma:

10.00   Konkursa atklāšana Zelta zālē

10.10   Ķēniņu turnīrs Zelta zālē

11.00   Stāstnieku jaunākā grupa – pirmskolas un sākumskolas stāstnieki Zelta zālē

11.00   Stāstnieku vecākā grupa – pamatskolas un vidusskolas stāstnieki Līgo zālē

15.30   Apbalvošana

 

Konkursa rīkotāju vārdā,

Māra Mellēna, tālr. 26522141; e-pasts – mara.mellena@gmail.com
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA