9052

No 25. novembra līdz 3. decembrim Baltajā zālē starptautiskā bērnu un jauniešu mākslas izstāde „Trejdegsnis 2010”
25.11.2010


Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā zālē no 25.novembra līdz 3.decembrim būs apskatāma Starptautiskā bērnu un jauniešu mākslas izstāde „Trejdegsnis 2010”.

Jau astoto gadu „Trejdegsnis” pulcina dalībniekus, kuri savos radošajos darbos cenšas daudzpusīgi aplūkot kādu tēmu, akcentējot lietu un parādību daudzveidīgo raksturu un izmantojot visdažādākos izteiksmes līdzekļus. Izstādēs skatītāji varējuši aplūkot glezniecības, keramikas, tekstila, stikla un citus darbus, kurus konferencītē papildinājušas prezentācijas, atspoguļojot darbu tapšanas gaitu, plašāku skatījumu uz attiecīgā gada tēmu, „Trejdegšņa” vasaras nometņu norisi, kā arī dalībnieki varējuši tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem. Dalību ņēmuši bērni un jaunieši no Latvijas, Somijas, Lietuvas, Itālijas, Japānas, Lielbritānijas.

„Trejdegsnī 2010” skatītāji varēs aplūkot darbus, kas veltīti „Māmiņai”.

Projekta "Trejdegsnis" veidotāja - Maija Purgaile: "Daži jautā – Kādēļ tikai māmiņa? Māmiņu diena ir maijā. Atbilde būs pati izstāde, jo gadā nav nevienas dienas, kas nebūtu saistīta ar māmiņu. Īpaši saprotams tas ir bijis latviešiem, kuru izpratnē visa materiālā pasaule ir Mātišķas dabas – Zemes māte, Meža māte utt. Arī Rīgas Latviešu biedrības namu taču mēs dēvējam par „Māmuļu”.

Kristīgā baznīca Adventes laikā dzīvo Dieva dēla dzimšanas notikuma gaidās. Šajā laikā neatkarīgi no dzimuma, dzīvojam pārdomās par ikgadējo Gaismas bērna piedzimšanu katra cilvēka dvēselē.

Lielā Mamma Daba savā tumšākās nakts laikā zem Māmuliņas Ziemas sniega segām krāj spēkus jaunam kāpienam pilnziedu laika Jāņu kalnā, Gaismas uzvarai pār tumsu. Ar bērna muti runājot Dievs. Ko viņš mums pavēstīs šogad? Māmiņām tā būs iespēja ieraudzīt kaut ko jaunu arī par sevi, bērnu veidotajos portretos. Priecāsimies, ja apskatīsiet mūsu izstādi. Gaidīsim Jūsu vērtējumu, kas noteiks skatītāju – māmiņu, tētiņu, māmiņu bērniņu - balvas ieguvēju."

„Trejdegsnī 2010” savu māmiņai veltītu darbu aicināti pieteikt arī dalībnieku pedagogi.

Priecāsimies, ja apskatīsiet mūsu izstādi. Gaidīsim Jūsu vērtējumu, kas noteiks skatītāju – māmiņu, tētiņu, māmiņu bērniņu - balvas ieguvēju.

Izstādes noslēgums-dalībnieku apbalvošana 3.decembrī plkst. 16.00.

„Trejdegsni 2010” organizē Rīgas Centra sākumskolas mākslas studija „Raibulis” ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiālu atbalstu.

Balvas dalībniekiem pasniegs „Mamma Daba” ar AS „Latvijas meži” palīdzību.

„Māmiņu kluba” un „LAT In –SEA” informatīvais atbalsts.

Uz tikšanos izstādē!
 
      Atpakaļ