8669

RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBA ATZĪMĒS 142. DZIMŠANAS DIENU
12.11.2010


 

Rīgas Latviešu biedrība atzīmēs 142. dzimšanas dienu

 

            Rīgas Latviešu biedrība (RLB) piektdien, 2010. gada 12. novembrī septiņos vakarā aicina visus viesos lai kopīgi nosvinētu biedrības 142. dzimšanas dienu.

 

            RLB - pirmā un senākā latviešu biedrība pasaulē ir kā dārgumu sala, kurā kopš 1868. gada dzimušas mūsu tautai joprojām dārgas tradīcijas un ritējuši nozīmīgi darbi. Arī šajā vakarā biedrība, kas ir kā sala pašā Rīgas centrā, vērs durvis, lai katrs - mākslas mīļotājs, dārgumu meklētājs vai praktiķis - varētu ielūkoties tās dārgumu krātuvēs.

 

            Mākslas mīļotājus RLB Teātra, Literatūras un Mūzikas komisija aicina apmeklēt Dārgumu Salonu, kurā viesus gaidīs izcilas personības, stāstījumi, vēsturiski notikumi, muzikāli, literāri un teatrāli darbi un nedarbi. Komisiju vadītāju Viktora Hausmaņa, Ērika Hānberga un Arvīda Bomika vadībā svētku noskaņā būs iespēja tikties ar RLB Mūzikas komisijas pārstāvjiem - pianistiem Guntu Sproģi un Venti Zilbertu, muzikologu un komponistu Oļģertu Grāvīti, čellistu Māri Villerušu, diriģentu Juri Kļaviņu un dziedātāju Ingūnu Švāni (soprāns). Savukārt Teātra komisiju pārstāvēs aktieri Venta Vecumniece, Leons Krivāns un režisori Valdis Lūriņš un Andrejs Migla. Omulību radīs un rādīs arī Jānis Ķuzulis un dzejnieks Arnolds Auziņš no RLB Literatūras komisijas.

 

                Savukārt dārgumu meklētāji varēs atrast gan muzikālos dārgumus 6 Rīgas Latviešu biedrības koru - RLB jauktā kora un tā senioru grupas, kamerkora "Austrums", sieviešu kora "Ausma", klasiskās mūzikas kora "Ars Longa" un RLB vīru kora mīļākajās dziesmās un RLB TDA "Vija" mīļākajās dejās, gan izturēt pārbaudījumus RLB TLMS "Rezēda" un "Cēre" darbnīcās, gan noskatīties un pat piedalīties RLB Folkloras komisijas siena leļļu teātrī RLB sienās (uzmanību, bērniem līdz 16 skatīties neiesakām !) "Teātra rādīšana "RLB biedru radīšana"" un dārgumu darbnīcā "Ja ikviens tik zemē sētu..." .

 

                Praktiskākajiem viesiem būs iespēja cīnīties RLB Zolītes kluba zibensturnīrā "Labāk zīle rokā...".

 

            Visbeidzot deviņos vakarā itin visus mūsu viesus pulcēsim Lielajā zālē, kur viss notiks kā jau īstā dzimšanas dienas ballītē jānotiek - būs gan muzikanti - Viļņa Dumpja orķestris, gan dejas, gan kopīgi dziedamas dziesmas, gan apsveikumi un priekšnesumi, gan stāsti, atmiņas un pārsteigumi.

 

            Svinēsim!

 

PROGRAMMA

No plkst. 19.00 līdz 21.00 meklē un atrodi savu dārgumu RLB DĀRGUMU KRĀTUVĒS:

  • 19.00 - 20.45  Līgo zālē  RLB Teātra, Literatūras un Mūzikas komisiju DĀRGUMU SALONS: izcilas personības, omulīgi stāstījumi, vēsturiski notikumi, muzikāli, literāri un teatrāli darbi un nedarbi
  • 19.00 - 21.00  Kluba zālē  RLB Zolītes kluba  ZOLĪTES ZIBENSTURNĪRS "Labāk zīle rokā...", veltīts RLB 142. dzimšanas dienai
  • 19.00 - 21.00  Baltajā zālē  RLB TLMS "Rezēda" DĀRGUMU DARBNĪCA ar pārbaudījumiem
  • 19.00 - 21.00  2. stāva vestibilā  RLB TLMS "Cēre" DĀRGUMU PŪRALĀDE
  • 19.10  un 19.50 Lielajā zālē  DEJAS DĀRGUMI: RLB TDA "Vija" mīļākās dejas
  • 19.10 un 20.20  Zelta zālē MUZIKĀLIE DĀRGUMI: RLB koru mīļākās dziesmas
  • 19.30 un 20.10. Lielas zāles vestibilā RLB Folkloras komisijas DĀRGUMU DARBNĪCA "Ja ikviens tik zemē sētu..."  Teātra rādīšana "RLB biedru radīšana". Siena leļļu teātris RLB sienās.

Visiem kopā:
21.00 Lielajā zālē
RLB DZIMŠANAS DIENAS SVĒTKI - uzrunas un apsveikumi, dejas un dziesmas, priekšnesumi un pārsteigumi

 

Plašāka informācija:

RLB Biroja vadītāja Stella Līpīte

Mob. tel. 29529668

Tel. 67222932

stella.lipite@rlb.lv
      Atpakaļ