113735

Tikšanās Somugru dienu noskaņās
03.10.2020


TIKŠANĀS SOMUGRU DIENU NOSKAŅĀS

 

Rīgas Latviešu biedrībā, Zelta zālē sestdien, 3. oktobrī plkst. 17.00 satiksimies SOMUGRU DIENU noskaņās! Jau septīto gadu pēc kārtas Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisija saistībā ar Radu tautu dienām (Hõimupäevad) Igaunijā un sadarbībā ar asociāciju Fenno – Ugria (Igaunija),  somugru tautu valstu vēstniecībām (Igaunija, Somija, Ungārija) organizē Somugru dienas Latvijā. 

 

Viena no somugru tautām ir senie Latvijas iedzīvotāji, kas šodien otra Latvijas pamattauta  - lībieši. Šie svētki dod iespēju iepazīt, atrast kopīgo un atšķirīgo, līdzīgo un pārsteidzošo somugru tautu un latviešu kultūrā, kā arī būt līdzdalīgiem daudzveidīgās, interaktīvās sarīkojuma norisēs. 

Šogad uzzināsim, kā tautu tradicionālajā mūzikā „iedzīvojušies” samērā jaunie brīvo mēlīšu aerofona tipa instrumenti (piemēram, ermoņika, bajāns, garmoška, akordeons u.c.). Somugru dienu galvenajā sadarbības partnervalstī - Igaunijā – tie ir ļoti populāri un vieni no vadošajiem instrumentiem tradicionālo deju sarīkojumos. 

Apmeklētāji varēs izbaudīt to spēli labu muzikantu sniegumā, uzzināt šo instrumentu dažādos būves un spēles veidus, kā arī līdzdziedāt, līdzdejot un darboties dažādās  sarīkojuma aktivitātēs. Svētkos piedalīsies (gan klātienē, gan attālināti) goda viesi, lībiešu dziesmu ansamblis Līvlist, Linda Šarkova, Oskars Patjanko (Latvija),  Marko Ojala (Somija – Latvija),  Herberts Konnula (Igaunija), setu  folkloras kopa Sorrõseto (Igaunija), udmurtu  vokālais ansamblis Ošmes un muzikants Pāvels Kutergins (Igaunija), kā arī ungāru muzikants Ádám Móser (Ādāms Mošers).

Sarīkojuma norisēs līdzdarbosies RLB Folkloras komisija, vadīs un interaktīvās norisēs iesaistīs Rozīte Katrīna Spīča un Aiga Auziņa, muzicēs Rīgas Danču muzikanti.

Vizuālo noskaņu sarīkojumā veidos biedrības Mazirbes draugu kopas līvu mākslinieka Andreja Šulca (1910–2006) gleznu izstādes atklāšana plkst. 16.40 un biedrības Randali starptautiskā mākslas plenēra Līvzeme 2020 izstāde. 

Sarīkojumu būs iespējams vērot arī tiešsasitē - 

https://us02web.zoom.us/j/88994021113?pwd=b3Jyc2gzMVpCRDcrSUlhSnNha2ZlZz09

Ieeja – brīva.

 

Pieteikšanās pa tālruņiem + 371 29528421 vai + 371 29119750, vai   e- pastā: spridisaskola@inbox.lv, vietu skaits ir ierobežots.

 

Atbalsta: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, SIA Metsa Forest Latvia (Latvija – Somija).


Somugru dienas turpināsies arī svētdien, 4. oktobrī plkst.14.00 Salacgrīvas novadā Liepupes pagasta Birzgaiļos sadarbībā ar biedrību Metsepoles Līvu kultūras centrs un zemnieku saimniecības Vīganti atbalstu. Tur koncertā piedalīsies līvu dziesmu ansamblis Līvlist, vīru kopa Vilki, kapela Ieviņas, RLB Folkloras komisija u.c.

 

Pieteikšanās uz šo sarīkojumu pa tālruni + 371 26532391 vai e- pastā: janisatis@gmail.com


Apmeklētājiem joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Pasākumos tiks nodrošināti dezinfekcijas līdzekļi, kā arī ievērotas citas drošības noteikumu vadlīnijas.

      Atpakaļ