127152

"Talants Latvijai" 31. sezonas atklāšanas koncerts "Nova Verba"
30.11.2022


Rīgas Latviešu biedrība sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu, aicina uz konkursa Talants Latvijai 31. sezonas atklāšanas koncertu Nova Verba, kas notiks 2022. gada 11. decembrī plkst. 15.00 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē.
 
Koncertā uzstāsies konkursa Talants Latvijai iepriekšējo gadu pirmo vietu laureāti – Elza Siliņa (vijole), Reinis Rudzītis (čells), Jeļena Jasjuļaņeca (akordeons) kopā ar Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas kamerorķestri Armonico, diriģenta Normunda Dreģa vadībā. Koncerta īpašais viesis būs kādreizējais konkursa Talants Latvijai laureāts, saksofonists Oskars Petrauskis. Koncertu vadīs muzikoloģe Liene Jakovļeva.
 

Programmā: Antonio Vivaldi, Jozefa Haidna, Edvarda Grīga, Astora Pjacollas, Daces Aperānes un Andra Baloža mūzika.

Konkurss Talants Latvijai notiek kopš 1991. gada un ir viens no senākajiem Latvijas mūzikas skolu audzēkņu konkursiem kopš Latvijas Neatkarības atjaunošanas. Tā dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs bija Arnolds Skride (līdz 2010. gadam), kura iesākto darbu turpināja Mārtiņš Jauģietis (līdz 2017. gadam). Kopš 2018. gada konkursa Talants Latvijai mākslinieciskais vadītājs un producents ir Normunds Dreģis.

Konkursa mērķis ir veicināt un sekmēt Latvijas mūzikas skolu audzēkņu profesionālo iemaņu attīstību, kā arī dot iespēju jaunajiem un topošajiem mūziķiem apliecināt savu talantu uzstājoties Rīgas Latviešu biedrības koncertzālēs.


Ieeja par ziedojumu.

25% no sarīkojumā gūtajiem ziedojumiem Rīgas Latviešu biedrība ziedos Ukrainas cilvēku atbalstam. 

Koncerts tiks filmēts un fotografēts. Foto un video materiāli vēlāk var tikt izmantoti pasākuma publicitātei sociālajos tīklos un medijos.
      Atpakaļ