87648

Apbalvoti Rīgas Latviešu biedrības jumta bišu projekta uzvarētāji
19.08.2018


Apbalvoti Rīgas Latviešu biedrības jumta bišu projekta uzvarētāji!


No 15.jūnija līdz 19.augustam 3 sadarbības partneru - Latvijas universitātes, Latvijas Mūzikas akadēmijas un Rīgas Latviešu biedrības bišu saimes uz RLB nama jumta  sacentās par gardākā medus, ražīgākā ienesuma un mīļākās bišu saimes tituliem. 

Rīgas svētku ietvaros 19.augustā uz Vērmanes dārza Lielās skatuves tika atklāti RLB jumta bišu projekta sacensību uzvarētāji.

Par garšīgāko medu varēja balsot divās degustācijās  - 8.jūlijā RLB namā un 18.augustā Rīgas svētku ietvaros Vērmanes dārzā, bet par mīļāko saimi – visu projekta laiku, uzlīmējot sarkanu sirsniņu uz mīļākās saimes stropa RLB vestibilā.

Kopumā balsošanā piedalījās vairāk kā 500 cilvēku.

Gardākā medus titulu sīvā sacensībā ieguva Latvijas Mūzikas akadēmijas saime “Mūzas”.

Raženākā medus ienesuma un mīļākās saimes titulu ieguva projekta iniciatora -  RLB  - bišu saime “Latvju stiprās bites”.

Kopā projekta ietvaros tika ievākti 64 kilogrami medus.

Ievāktā medus paraugi nodoti LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes laboratorijā un nosūtīti uz Vāciju ziedputekšnu un medus ķīmiskā sastāva analīzēm. Rezultāti tiks paziņoti šī gada septembrī.

RLB jumta bišu medus, kas tika ievākts no 3 sadarbības partneru stropiem, Latvijas biškopības biedrības rīkotajā medus konkursā 73 medus paraugu konkurencē ieguva Latvijas 2.gardākā medus titulu. 

Arī pirmās vietas ieguvējs ir Rīgā ievāktais medus. Tas ir apliecinājums tam, ka urbānajai biškopībai (pilsētu dravniecībai) Rīgā ir nākotne.

Lielumlielais paldies projekta atbalstītājiem:

SIA “Vinnis” un Latvijas Biškopības biedrībai – par dravas aprīkojuma nodrošinājumu;

Armandam Tēraudam un Mārim Buholcam – par bitēm un bišu aprūpi;

Māksliniekam Jānim Anmanim un Merķeļa drukai (SIA “Areatech”)- par krāšņajām medus etiķetēm;

SIA “REWIND”  un Latvijas Dabas fondam – par RLB jumta bišu tiešraidi youtube kanālā;

Piensaimnieku kooperatīvajai sabiedrībai “Straupe” un Latvijas Maiznieku biedrībai – par gardo pienu un maizi latvju našķa degustācijām.

Par projektu

Rīgas Latviešu biedrība (RLB), atzīmējot Latvijas 100, RLB 150 gadu jubileju un gatavojoties nākamgad svinēt Latvijas Universitātes (LU) 100 gadu jubileju, kā arī simbolizējot 3 kaimiņu - sadarbības partneru - Latvijas Universitātes, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Rīgas Latviešu biedrības sadarbību, no 2018.gada 15.jūnija līdz jūlija beigām uz  Vērmanes dārza liepu ziedēšanas laiku, rīko projektu “RLB nama “jumta” bites”, izvietojot  3 bišu saimes uz RLB nama jumta. 

      Projekta partneri: Latvijas universitāte, Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmija, Latvijas biškopības biedrība,  Latvijas Dabas fonds, SIA “Vinnis”, Latvijas Maiznieku biedrība, piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība “Straupe”.      

       Projekta mērķi:

      radīt pozitīvu noskaņojumu un gaisotni sabiedrībā, aicinot sabiedrību domāt zaļi un “ārpus rāmjiem” pašā Rīgas  vidū, laužot ierastos stereotipus par zaļu dzīvesveidu;

      popularizēt pasaulē pazīstamo pilsētu dravniecību (urban beekeeping), kas Baltijā nav attīstīta; 

      veikt bišu novērošanu uz RLB nama jumta - tiešsaistē straumējot Latvijas Dabas fonda kanālā youtube.com sadarbībā ar SIA “Rewind”

      veikt ievāktā medus analīzes – sadarbībā ar Latvijas Biškopības biedrību;

      atbalstīt Rīgas Latviešu biedrības nama restaurāciju, izplatot ievākto medu kā RLB  Jubilejas suvenīru, ienākumus nododot RLB nama restaurācijai; 

      mācīties no bitēm čaklumu, darbīgumu, saliedētību, organizētību, ko varētu novēlēt visām organizācijām un Latvijas sabiedrībai kopumā

Projekta ietvaros sadarbības partneru (LU, RLB, JVLMA) bišu saimes mērosies spēkiem par interesantāko bišu saimes nosaukumu, devīzi, raženāko medus ienesumu un garšīgāko medu.

Lai to Projekta laikā savāktais Vērmanes liepu medus tiks marķēts kā "RLB 150.gadu jubilejas  - Vērmanes liepu ziedu medus" un izplatīts kā RLB 150 gadu jubilejas suvenīrs. Visi ienākumi tiks nodoti RLB nama restaurācijai.

Pilsētu dravniecība (“jumtu biškopība”, urbānā dravniecība) kopš 2012. gada ir strauji plaukstoša kultūrtendence daudzās galvaspilsētās, ne vien Eiropas, bet arī globālā mērogā. Eiropā par bišu galvaspilsētām tiek uzskatītas Berlīne, Minhene, Hamburga, Londona, Parīze, Cīrihe, Vīne, Kopenhāgena u. c. 

Rīgas Latviešu biedrība (RLB) ir senākā latviešu kultūras un izglītības organizācija - 2018.gadā sagaidot Latvijas 100.gadi, vienlaikus atzīmēsim RLB 150.jubilejas gadu, kurā vēlamies īpaši pievērst sabiedrības uzmanību RLB kā latviešu pirmās sabiedriskās organizācijas veikumam, apvienojot latviešus vēl vāciskajā Rīgā, meklējot avotu tam tautas spēkam, kas 50 gadus vēlāk izveidoja Latvijas valsti un nospraužot RLB darbības programmu nākotnei.


Ielādēju...      Atpakaļ