65082

“Anekdošu virpulis 2016” fināls
01.04.2016


Stāstnieku konkursa     
 Anekdošu virpulis 2016 fināls

      Piektdien, 2016. gada 1. aprīlī plkst. 10.00 Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē notiks stāstnieku konkursa Anekdošu virpulis 2016 fināls.
      Prasme jokot ir neizsīkstošs laba garastāvokļa un vitamīnu avots. Spēja atcerēties anekdotes un īstajā brīdī izstāstīt vispiemērotāko tiek pārmantota paaudzēs un noder visdažādākajās dzīves situācijās.
      Gandrīz 20 gadus 1. aprīlī Rīgas Latviešu biedrībā notiek konkurss Anekdošu virpulis, kurā sacenšas bērni un jaunieši no Latvijas folkloras kopām un citi skolas vecuma interesenti. Tiesības piedalīties finālā viņi izcīnījuši bērnu un jauniešu tradicionālās kultūras apgūšanas programmas Pulkā eimu, pulkā teku stāstnieku konkursa Anekdošu virpulis novadu pusfinālos. Šogad konkursam pieteikti 40 dalībnieki no Bauskas, Gramzdas, Grobiņas, Kokneses, Kuldīgas, Lielvārdes, Liepājas, Līvāniem, Rāmuļiem, Rendas, Rēzeknes, Riebiņiem, Priekuļiem, Turlavas un Vārkavas.
      Atbilstoši konkursa nolikumam (http://visc.gov.lv/intizglitiba/folklora.shtml) dalībnieki uzstājas grupās pa trīs līdz pieciem, sākot ar visjaunākajiem. Viņi pa kārtai stāsta vienu anekdoti, līdz katrs izstāstījis trīs vai vairāk anekdotes un žūrija ir gatava izteikt vērtējumu – kuri no stāstītājiem tiek nākamajā kārtā. Konkursā var iegūt Mazā, Lielā, Dižā vai Ekselentā smīdinātāja nosaukumu.
      Parasti konkursā tiek izstāstītas ap 300 – 550 anekdotes, no kurām gandrīz neviena neatkārtojas. Stāstīšana pēc iespējas tiek pietuvināta ikdienas stāstīšanas situācijām – teksti nav iepriekš saskaņoti, tiek vērtēta māka veiksmīgi atbildēt uz iepriekš stāstīto anekdoti un patiešām sasmīdināt klausītājus. Žūrija pievērš uzmanību arī jauno stāstnieku  runas kvalitātei, neverbālo izteiksmes līdzekļu gaumīgam lietojumam, repertuāra bagātībai, anekdošu piemērotībai konkrētai vecuma grupai un stāstīšanas situācijai un prasmei veidot dialogu ar klausītājiem.
      Klausītājiem savukārt ir iespējams ne tikai veselīgi izsmieties, bet arī iepazīties ar mūsdienu bērnu un jauniešu aktuālo mutvārdu anekdošu repertuāru, tā tematiku, aktualitātēm un stāstīšanas tradīcijām.
      Ieeja pasākumā bez maksas. Kā katru gadu, laipni aicināti arī preses pārstāvji, bet viņiem lūgums konkursa dienā reģistrēties pie organizatoriem. Konkursa ilgums – vismaz 3 – 4 stundas.

      Konkursu rīko: Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisija sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un tradicionālās kultūras biedrību Aprika.

      Balvas fināla dalībniekiem dāvina: Izstāžu komplekss Rāmava, Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī, izdevniecība Mansards , SIA  ROI  Latvia

Informācija: www.rlb.lv/; www.visc.gov.lv
Māra Mellēna: tālr. nr.+37126522141, e-pasts: mara.mellena@visc.gov.lv 
Margita Poriete: tālr.nr.+37129528421, e-pasts: margitaporiete@inbox.lv
      Atpakaļ