38616

Aktrisei Lilitai Bērziņai -110
27.09.2013


Pieminot leģendārās latviešu aktrises Lilitas Bērziņas simt desmito gada dienu, šī gada 26. septembrī plkst. 18:00 Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē norisinājās aktrisei veltīts sarīkojums „Spīdolas aicinājums”. Tajā piedalījās teātra zinātnieki un aktrises laikabiedri.

Sarīkojuma laikā visiem aktrises daiļrades cienītājiem un mīļotājiem bija iespējams uzklausīt teātra zinātnieka Viktora Hausmaņa stāstījumu par aktrises spilgtākajiem tēliem gan teātra uzvedumos, gan kino filmās, tostarp Spīdolas lomu latviešu dzejnieka un dramaturga Raiņa lugā „Uguns un nakts”. Rita Rotkale, Teātra muzeja vadītāja, apmeklētājiem atsauca atmiņā Lilitas Bērziņas spilgto vizuālo tēlu, kas bija jūtams ne tikai uz skatuves, bet arī ikdienā. Savās atmiņās par aktrises meistarību un „mīlestību uz teātri” dalījās Dailes teātra aktrise Ausma Kantāne un režisore Venta Vecumniece.

Speciāli šim pasākumam bija uzfilmēts video materiāls ar kinorežisoru Jāni Streiču, kurā režisors stāstīja par aktrises Lilitas Bērziņas atveidoto Mirtas tantes jeb Mirtas Saknītes lomu visiem zināmajā Jāņa Streiča režisētajā latviešu mākslas filmā „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”.
      Atpakaļ