106948

Rīgas Latviešu biedrības “jumta bites” ievākušas 65.6 kg liepziedu medus!
05.07.2019


 Rīgas Latviešu biedrības “jumta bites”

 

Paldies Rīgas Latviešu biedrības nama "Jumta bitēm", kuras nepilnu 3 nedēļu laikā (13.06.-02.07) savākušas 65.6 kg liepziedu medus!


Bites ir devušās atpakaļ uz savām mājām Jelgavas pusē. 

Paldies lieliskajiem biteniekiem Andrim un Kārlim Bolmaņiem no Liepiņmuiža par ieguldīto darbu un bitītēm.

Paldies par atbalstu arī Latvijas Biškopības biedrībai, Latvijas Dabas fondam, SIA “REWIND” un Pilsoniskās sabiedrības attīstības fondam.Atgādinām, ka Rīgas Latviešu biedrība (RLB) jau otro gadu uz RLB nama jumta uz Vērmanes dārza liepu ziedēšanas laiku izvieto medus bišu saimes – RLB jumta bites.

Pagājušajā gadā RLB jumta bišu ievāktais medus Latvijas biškopības biedrības konkursā tika atzīts par otro gardāko Latvijā, kas bija laba dāvana RLB 150 gadu jubilejā!

Arī šogad projekta mērķis ir ne tikai ievākt gardo medu, bet arī radīt pozitīvu noskaņojumu un gaisotni sabiedrībā, aicinot sabiedrību domāt zaļi un “ārpus rāmjiem” pašā Rīgas  sirdī, vienlaikus suminot šī gada jubilārus – RLB kaimiņus un sadarbības partnerus -  Latvijas Universitāti un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju 100 gadu jubilejā.

Arī šogad pētīsim bišu paradumus pilsētvidē - sadarbībā ar enerģiskiem biteniekiem  - Kārli  un Andri Bolmaņiem, un Latvijas biškopības biedrību – ir plānots salīdzinot katra stropa ievāktos ziedputekšņu paraugus medū,  izsekot katras saimes izvēlētajiem maršrutiem Rīgas centrā, kas nekad iepriekš nav pētīts.

Vienlaikus, kopā ar Latvijas Dabas fondu aicināsim sabiedrību aizdomāties par bišu nākotni pasaulē un parakstīt petīciju, kas pieprasa aizsargāt bites no kaitīgajiem pesticīdiem, ieviešot pienācīgu pesticīdu risku izvērtēšanas procesu. Petīciju var parakstīt: https://actions.sumofus.org/a/save-the-bees-stop-approving-bee-harming-pesticides

Pateicoties SIA “REWIND” atbalstam, arī šogad bites vērosim tiešsaistē 4K kvalitātē Latvijas Dabas fonda youtube kanālā -  https://camstreamer.com/yt-redirect/3a445c56708a5e2/S-21458


Projekta mērķis:

      radīt pozitīvu noskaņojumu un gaisotni sabiedrībā, aicinot sabiedrību domāt zaļi un “ārpus rāmjiem” pašā Rīgas  sirdī

      popularizēt pasaulē pazīstamo pilsētu dravniecību (urban beekeeping)

      veikt bišu novērošanu uz RLB nama jumta - tiešsaistē straumējot Latvijas Dabas fonda kanālā youtube.com

      veikt ievāktā medus un ziedputekšņu analīzes 

      mācīties no bitēm čaklumu, darbīgumu, saliedētību, organizētību, ko varētu novēlēt visām organizācijām un Latvijas sabiedrībai kopumā.


Pagājušajā gadā RLB juma bites ievāca vairāk kā 64 kilogrami medus.

Analīžu rezultāti uzrādīja pārsteidzošu ziedputekšņu daudzveidību – ne tikai liepu, bet arī baltā un sarkanā aboliņa, zalkšu sūrenes, rudzupuķu un pat griķu ziedputekšņus!

Pēc saņemtajiem analīžu rezultātiem varēja secināt, ka medus ir tīrs un bez kaitīgiem piemaisījumiem – tas pierāda, ka urbānajai biškopībai (pilsētu dravniecībai) Rīgā ir nākotne.

Ielādēju...      Atpakaļ