87058

8. jūlijā Rīgas Latviešu biedrībā - Dziesmu svētku šūpulī notika Dziesmu svētku noslēguma koncerta tiešraides sarīkojums
18.07.2018


 

RLB aktīvu biedru grupa sadarbībā ar Latvijas Televīziju un Latvijas Nacionālo kultūras centru izveidoja daudzveidīgām norisēm bagātu  sarīkojumu, lai godam sagaidītu Dziesmu svētku noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” tiešraides translāciju.

 

Aktualizējot čaklo dziesmu svētku dalībnieku un bišu līdzību, kas kopā pulcējas, lai piepildītu savu misiju, radītu vērtības un prieku, RLB darba grupa izveidoja  notikumu, kurā ikviens varēja iejusties Dziesmu svētku noskaņā, dziedāt līdzi arī neatrodoties Lielajā Mežaparka estrādē. Sarīkojuma ieskaņā varēja iepazīt pirmos rezultātus jūnijā aizsāktajam, neparastajam projektam - RLB nama jumta bites", sadarbībā ar Latvijas Universitāti, Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmiju, Latvijas biškopības biedrību,  Latvijas Dabas fondu, SIA “Vinnis”, Latvijas Maiznieku biedrību un Piensaimnieku kooperatīvo sabiedrību “Straupe”.

 Dziesmu svētku noskaņu un bišu tematikai veltīto sarīkojuma norisi kuplināja Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes pasniedzēju un studentu priekšnesums par bitēm Imanta Ziedoņa un Rūdolfa Baumaņa daiļradē.

Šajā pasākumā dalībniekiem bija iespēja plašāk iepazīt bišu paradumus, uzzināt, no kā sastāv strops, kā arī pašiem atvākot medus kāres, vērot kā tās tiek izsviestas medus sviedē un nogaršot vēl silto un gardo medu.

Īpašo medu, kas ievākt no Vērmanes dārza liepām un kura bišu no saimes atrodas uz RLB nama jumta, varēja baudīt kopā ar rupjmaizi un lauku pienu. "Jumta" bišu saimnieki ir RLB un kaimiņi - Latvijas Universitāte un   Latvijas Mūzikas Akadēmija. Kurš medus ir visgardākais - par to balsoja pasākuma viesi un speciāli izveidota medus ekspertu komisija - bērni no vokālā ansambļa "Knīpas un knauķi".
Balsošanas rezultāti paliek noslēpumā līdz 19. augustam, bites turpina darbu, bet 18. augustā Rīgas svētku ietvaros Vērmanes dārzā būs iespēja atkal garšot un vērtēt šo īpašo medu. Bišu saime - uzvarētāja tiks godināta 19. augustā uz lielās Vērmanes dārza skatuves, kad atcerēsimies Dziesmu svētku noskaņas.

Sarīkojuma dalībniekus sagaidīja un muzikālās aktivitātēs iesaistīja Folkloras komisijas biedri un tautas muzikantu grupa.

RLB Folkloras komisija bija arī sagatavojusi košu rotu - vainagus sarīkojuma vadītājiem un materiālus vainagu vīšanas darbnīcai, lai ikviens varētu būt līdzdalīgs Dziesmu svētku noskaņā arī vizuāli. Vainagu vīšanas amatu prasmes demonstrēja Floras dizaina studijas "Rezēda" dalībnieces. Dziesmu svētku laikam raksturīgā smarža - no pļavu puķēm, liepu ziediem, medus un siena piepildīja Balto zāli.  Sarīkojuma dalībnieki varēja izbaudīt īstu siena aromātu Folkloras komisijas organizētajā radošajā darbnīcā, kur ikviens varēja izgatavojot sev siena lelli, kas vēl ilgi smaržos pēc vasaras un uzmudinās atcerēties Dziesmu svētku laiku un projektu "RLB nama jumta bites".

 
      Atpakaļ