RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBAS
150 VĒSTURES MIRKĻU
KALEIDOSKOPS
18.11.2017. – 18.11.2018.

 60. vēstures mirklis
 
1871.gada vasarā Vidzemes guberņas valde aizliedz biedrībai rīkot teātra izrādes, jo tas nav īpaši noteikts biedrības statūtos. Šis aizliegums traucē gan līdz šim vienas no aktīvākajām komisijām - Teātra komisijas darbu, gan neļauj biedrībai īstenot labdarības idejas. Tā 1871.gada 5.septembra runas vīru protokolā lasām diskusiju par šo jautājumu:
„P.Alunans: Avīzēs lasām, ka apdegušiem top dāvanas lasītas, vai Latv. biedrība arī no savas puses nevarētu kādu  reiz  teātri šiem par labu spēlēt?
Veinbergs: Labu darīt nevienam nav liegts; bet šis mērķis it īpaši labdarības biedrībai pieder; viņai arī ir tie līdzekļi rokā, caur kuriem viņa palīdzēt var, mums tie trūkst; jo to gan zināt, ka teātris mums noliegts, tamdēļ gubernatoru it sevišķi lūgt būtu tīri par velti.
Tiek balsots un pieņemts: Runasvīri atrod par nepatīkamu, bet par negrozāmu pienākumu no palīdzības priekš apdegušiem atsacīties;  tāpēc,  ka tiem nav cerības no gubernatora  kunga  atļaušanu  priekš  teātra  spēlēšanas dabūt.”

Avots: 
RLB runas vīru sapulces 05.09.1871. protokols
LU Akadēmiskās bibliotēkas Rokrakstu un reto grāmatu krājums, RLB I – 2.2.

 

 

Rīgas Latviešu biedrība ir brīvprātīga, neatkarīga sabiedriska kultūras organizācijas, kas dibināta 1868. gadā. Rīgas Latviešu biedrība ir vecākā latviešu organizācija pasaulē, ir nozīmīgu vēsturisku un kultūras notikumu norises vieta Rīgā un visā Latvijā.

Rīgas Latviešu biedrības darbība – kultūras un sabiedriskās aktivitātes, kultūras projektu un programmu veidošana. Rīgas Latviešu biedrības vēsturisko zāļu noma: Lielā zāle, Zelta zāle, Baltā zāle, Līgo zāle, Kluba zāle vai Zelta zāles salons sarīkojumu, konferenču, koncertu, saviesīgu vakaru, izstāžu organizēšanai.


Agris Gerhards mūžībā 14.08.2018

Dziļās sēras paziņojam, ka š.g.14.augustā 53 gadu jauns aizsaulē ir devies mūsu kolēģis Agris Gerhards.
Agris Gerhars ir bijis ilggadējs RLB saimniecības daļas darbinieks, asprātīgs, jautrs un izpalīdzīgs kolēģis. 
Sērās esam kopā ar viņa ģimeni- sievu Līgu un viņu bērniem.

Atvadīšanās no Agra notiks Rīgas pilsētas krematorijā 18.augustā plkst.11.00.


"Sapņu dārzs - Rīgas Latviešu biedrībai 150" Rīgas svētki 2018 Vērmanes dārzā
17.08.2018

Savā 150. jubilejas gadā Rīgas svētku laikā senākā latviešu nacionālā organizācija - Rīgas Latviešu biedrība Vērmanes dārzā un Rīgas Latviešu biedrības namā aicina uz svinībām, atdzīvinot tuvākas un tālākas savas bagātās vēstures lappuses, ļaujot svētku apmeklētājiem iejusties 19. un 20.gadsimta mijas atmosfērā, kas iezīmē RLB dibināšanas laiku, atklājot skatītājam gan kultūrvēsturiskus faktus, gan radošo pasauli. Rīgas svētku laikā Vērmanes dārzs pārtaps interaktīvā brīvdabas izrādē „Sapņu dārzs”, kļūstot par vietu, kur Rīgas svētu dienās 21.gadsimts satiekas ar 19. un 20.gadsimtu. Te satiekas sapņi – mūsu priekšteču pirms 150 gadiem izsapņoti sapņi par pirmo latviešu nacionālo organizāciju – Rīgas Latviešu biedrību, kuru iemiesojums esam mēs – 21.gadsimta cilvēki, turpinot pirms vairāk kā gadsimta iesāktos darbus.

Lasīt vairāk ...


Rīgas svētku koncerti dejas mākslas cienītājiem
18.08.2018

Iedvesmojoties no aizvadītajiem XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem Rīgas Latviešu biedrība programmā "Sapņu dārzs – Rīgas Latviešu biedrībai 150" Rīgas svētku ietvaros piedāvā īpašu programmu dejas mākslas cienītājiem.

Lasīt vairāk ...


Maizes iela Sapņu dārzā
18.08.2018

Latvijas Maiznieku biedrība ielūdz Jūs uz “ Maizes ielu Sapņu dārzā ” Vērmanes parkā, 2018. gada 18. augustā no plkst. 12.00 līdz 18.00.

Lasīt vairāk ...


Koncerts tautas tradīciju cienītājiem
18.08.2018

Rīgas Latviešu biedrība programmā "Sapņu dārzs – Rīgas Latviešu biedrībai 150" Rīgas svētku ietvaros 2018. gada 18. augustā plkst. 14.00 Vērmanes dārza estrādē svētku viesiem piedāvās izbaudīt Jauno folkloras zvaigžņu koncertu.

Lasīt vairāk ...


Rīgas Latviešu biedrības jumta bišu medus – otrais gardākais Latvijā!
18.08.2018

Pirmais RLB jumta bišu medus, kas tika ievākts 8.jūlijā, Latvijas biškopības biedrības ikgadējā biškopju saietā Mārupē, kur 73 medus paraugu konkurencē ieguva 2.gardākā medus Latvijā nosaukumu. Ņemot vērā, ka arī pirmās vietas ieguvējs ir Rīgā ievāktais medus, secināms, ka urbānajai biškopībai (pilsētu dravniecībai) Latvijā ir nākotne.

Lasīt vairāk ...


Rīgas Svētku koncerti mūzikas gardēžiem
19.08.2018

Rīgas Latviešu biedrība programmā "Sapņu dārzs – Rīgas Latviešu biedrībai 150" Rīgas svētku ietvaros Vērmanes dārzā svētku viesiem piedāvā daudzveidīgas norises. Īpaša programma sarūpēta mūzikas gardēžiem.

Lasīt vairāk ...


SOLO TANGO ORQUESTA
24.08.2018

SOLO TANGO ORQUESTA - Argentīnas tango orķestris no Krievijas, kurš iekļuvis Argentīnas tango pasaules virsotnēs.

Lasīt vairāk ...


Trīs Rīgas simfoniskie orķestri
30.08.2018

Rīgas Latviešu biedrība, Rīgas Latviešu biedrības |Mūzikas komisija un apgāds SIA VESTA-LK laipni ielūdz interesentus Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē 2018. gada 30. augustā plkst. 18.00 uz jaunas grāmatas ELMĀRS ZEMOVIČS Trīs Rīgas simfoniskie orķestri atvēršanu. Piedalās autors – mūziķis un mūzikas vēsturnieks Elmārs Zemovičs, muzikologs Arvīds Bomiks un pianists Ventis Zilberts, izdevēji – apgāda SIA VESTA-LK pārstāvji

Lasīt vairāk ...


Mākslas grupas FLAMENKO (Spānija) koncerts. Austrumu mūzikas festivāls 'RUMI FEST'
28.09.2018

Mākslas grupas FLAMENKO (Spānija) koncerts. Austrumu mūzikas festivāls 'RUMI FEST'

Lasīt vairāk ...


Rīgas Latviešu biedrībai 150 – jubilejas nedēļa 2018. gada oktobrī!
22.10.2018

Laikā kad Latvija svin savu 100-gadi, senākā latviešu organizācija pasaulē – Rīgas Latviešu biedrība atzīmē savu 150. jubilejas gadu. Svētkus Rīgas Latviešu biedrība svinēs ar vērienīgu kultūras programmu nedēļas garumā – Rīgas Latviešu biedrības 150 gadu jubilejas nedēļu, kas norisināsies no 2018. gada 22. oktobra līdz 27. oktobrim.

Lasīt vairāk ...