Rīgas Latviešu biedrība ir brīvprātīga, neatkarīga sabiedriska kultūras organizācijas, kas dibināta 1868. gadā. Rīgas Latviešu biedrība ir vecākā latviešu organizācija pasaulē, ir nozīmīgu vēsturisku un kultūras notikumu norises vieta Rīgā un visā Latvijā.

Rīgas Latviešu biedrības darbība – kultūras un sabiedriskās aktivitātes, kultūras projektu un programmu veidošana. Rīgas Latviešu biedrības vēsturisko zāļu noma: Lielā zāle, Zelta zāle, Baltā zāle, Līgo zāle, Kluba zāle vai Zelta zāles salons sarīkojumu, konferenču, koncertu, saviesīgu vakaru, izstāžu organizēšanai.


Aicinām iesaistīties Ukrainas iedzīvotāju atbalstā 07.03.2022

Solidarizējoties ar Ukrainas tautu un iestājoties par demokrātijas un tiesiskuma vērtībām, 25% no Rīgas Latviešu biedrības organizēto sarīkojumu ieņēmumiem tiks ziedoti Ukrainas cilvēku atbalstam.
 
Lai stiprinātu Ukrainas sabiedrību karadarbības laikā, aicinām ikvienu sniegt individuālu atbalstu, sadarbojoties ar labdarības organizācijām. Plašāka informācija par palīdzības sniegšanu atrodama Latvijas Republikas Aizsardzibas Ministrijas mājas lapā.


Jaunumi RLB telpu nomas piedāvājumā
01.01.2023

Gada siltajos mēnešos Rīgas Latviešu biedrība pasākumu rīkošanai atver arī savu pagalmu, kas ir lieliska vieta, piemēram, nelieliem akustiskiem koncertiem un ģimenes svētkiem.

Lasīt vairāk ...


Dziesmu un deju svētku nodomu protokola parakstīšana
11.01.2023

Trešdien, 11. janvārī, Rīgas Latviešu biedrības nama Kluba zālē tika parakstīts nodomu protokols par sadarbību XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku sagatavošanas un norises Rīgā 2023. gadā nodrošināšanā.

Lasīt vairāk ...


RLB Vizuālās mākslas komisijas izstāde Tallinā
26.01.2023

26. janvārī Tallinā tiks atklāta Rīgas Latviešu biedrības Vizuālās mākslas komisijas mākslinieku izstāde “Kopā”.

Lasīt vairāk ...


Gada vārda, nevārda un spārnotā teiciena paziņošana
30.01.2023

Jau 20. gadu Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa, sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību, rīko aptauju “Gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens”! 2022. gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens tiks izziņots 30. janvārī plkst. 14.00 Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē.

Lasīt vairāk ...


JVLMA Stīgu instrumentu katedras mācībspēku koncerts
01.02.2023

1. februārī. plkst. 18.00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē izskanēs cikla ''Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēku, maģistrantu un studentu koncerti 25. koncertsezona'' Stīgu instrumentu katedras mācībspēku koncerts.

Lasīt vairāk ...


Igauņu tekstilmākslinieces Aetas Ollisāres izstāde “Joprojām tas pats mēness”
03.02.2023

Jau vienpadsmito gadu Rīgas Latviešu biedrība (RLB), sadarbībā ar biedrību ‘’Estonia’’, Igaunijas Republikas Neatkarības pasludināšanas mēnesī – februārī – aicina iepazīt mūsu kaimiņvalsts mākslu un kultūru. Šogad RLB Baltajā zālē būs iespējams aplūkot igauņu tekstilmākslinieces Aetas Ollisāres izstādi “Joprojām tas pats mēness” .

Lasīt vairāk ...


Jauns ar vecu sadancoja
03.02.2023

2023. gada 3.februārī plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē tiks izdejots tautas deju koncerts ‘’Jauns ar vecu sadancoja’’, piedaloties visu paaudžu dejotājiem.

Lasīt vairāk ...


LVAK priekšlasījums par Jāni Endzelīnu
06.02.2023

Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa (RLB LVAK), 6. februārī plkst. 18.00 RLB Līgo zālē, aicina uz tikšanos ar filoloģijas doktori, LZA goda doktori, valodnieci Sarmu Kļaviņu, kura uzstāsies ar priekšlasījumu Cildinātais un apkarotais Jānis Endzelīns (150. gadskārta).

Lasīt vairāk ...


Koncerts ''Accordare''
12.02.2023

Muzikāls papildinājums Rīgas Latviešu biedrības rīkotajam Igaunijas mēnesim - koncerts ‘’Accordare’’, kas izskanēs 12. februārī plkst. 14.00 RLB Zelta zālē, muzicējot Tallinas mūzikas un baleta skolas kameransamblim un Nacionālo mākslu vidusskolas Emīla Dārziņa mūzikas skolas kameransamblim.

Lasīt vairāk ...


Jauno talantu konkursa ‘’Talants Latvijai’’ 31. sezona
18.02.2023

Rīgas Latviešu biedrība, sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu, aicina uz Latvijas mūzikas skolu konkursa ‘’Talants Latvijai’’ 31. sezonas konkursa pirmās kārtas koncertiem Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē 18., 19. un 26. februārī plkst. 14.00.

Lasīt vairāk ...


Koncerts ''Pašā salumā, ziemas baltumā''
25.02.2023

Rīgas Latviešu biedrības koris ERELBE aicina uz konceru ''Pašā salumā, ziemas baltumā'' 25. februārī plkst. 17.00 Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē.

Lasīt vairāk ...