53213

Diskusija - sarīkojums "Valoda ir mūsu identitāte"
28.03.2015


RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBA AICINA UZ PROJEKTA
„VIENĪBA IR MŪSU SPĒKS” SARĪKOJUMU
„VALODA UN MŪSU IDENTITĀTE”  
 
 
Sestdien, 2015. gada 28.martā plkst. 15.00 Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē aicinām uz diskusiju - sarīkojumu „Valoda un mūsu identitāte”.

Sarīkojumā ar priekšlasījumu „Valoda un mūsu identitāte” uzstāsies Kauņas Vītauta Dižā universitātes Letonikas centra vadītājs Alvīds Butkus. Savukārt lietuviešu dialektologs Kazimiers Garšvas iepazīstinās ar pētījumu par Latvijas lietuviešu dialektiem. Ar muzikāliem priekšnesumiem sarīkojumu kuplinās viesi no Lietuvas – Jonavas tautas mūzikas kapela „Lankesa” Antana Kirvelevičius vadībā, tautas muzikanti Aļģimants Šukus un Jonas Bilevičius un mājinieki – koklētāja Rozīte Katrīna Spīča. Sarīkojumā piedalīsies arī Rīgas Latviešu biedrības Folkoras komisija, Latvijas Lietuviešu savienības pārstāvji, Latvijas un Lietuvas parlamentārieši, cilvēki un tautas mākslas kolektīvi, kuri ar savu darbu veicina Latvijas un Lietuvas sadarbību sabiedriskā un kultūras jomās, kā arī citu nacionālo biedrību pārstāvji.

Sarīkojumā, balstoties uz Latvijas lietuviešu un Lietuvas latviešu kopienu pozitīvo sadarbības pieredzi, runāsim par starpkultūru dialoga veidošanu un mazākumtautību integrāciju ar mērķi stiprināt cilvēktiesību, nacionālās identitātes un demokrātisko vērtību izpratni un veicināt līdzdalību un sadarbību nevalstisko organizāciju vidū, īpaši izceļot sadarbības veidošanu starp mazākumtautību un citu jomu organizācijām.

Laipni aicināti visi interesenti! Ieeja brīva.


Plašāka informācija:
Stella Līpīte, diskusiju moderatore 
Mob.tel.:  29529668
E-pasts: stella.lipite@rlb.lv

Sarīkojums ir Rīgas Latviešu biedrības projekta “Vienība ir mūsu spēks” (granta līguma Nr. 2013.EEZ/PP/2/MIC/010/028) aktivitāte. Tā mērķi ir veicināt starpkultūru dialoga veidošanu un mazākumtautību integrāciju, stiprināt cilvēktiesību, nacionālās identitātes un demokrātisko vērtību izpratni. 
 
 
Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.
Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.
Par publikācijas saturu atbild Rīgas Latviešu biedrība

 

 
      Atpakaļ