Rīgas Latviešu biedrības tautas deju ansamblis „Vija”

   

Mākslinieciskā vadītāja (vidējās paaudzes grupa) Antra Vilcāne  

Mākslinieciskais vadītājs (jauniešu grupa) Edgars Siliņš1947. gada 1. maijā tautas deju ansamblis „Vija” sniedz savu pirmo koncertu, un šī diena arī tiek uzskatīta par deju kolektīva dibināšanas dienu.

Rīgas Latviešu biedrības paspārnē, apvienojoties ar Rīgas Latviešu biedrības deju kopu, tas darbību uzsāk 1999. gadā. Jau no paša dibināšanas sākuma kolektīvs izceļas ar prasmi izdejot straujās un raksturdejas. No 1970.gada līdz pat šim brīdim kolektīvs regulāri piedalās starptautiskos konkursos un festivālos, popularizējot Latviešu Dziesmu un deju svētku tradīciju un latviešu skatuvisko deju. Balvas tiek iegūtas Vācijā, Polijā, Somijā, Dienvidslāvijā, Krievijā, Beļģijā, Bulgārijā, Spānijā, Ungārijā, Norvēģijā un citās valstīs.

            TDA ‘"Vija’’ kā deju kolektīvs un vēlāk jau kā Tautas deju ansamblis ir piedalījies visos Latviešu Dziesmu un deju svētkos Rīgā un Latvijas novadu zonālajos svētkos. Kolektīvā ir izauguši vairāku paaudžu latviešu tautas deju cienītāji un Dziesmu svētku tradīciju kopēji, kuri arī šodien turpina šo tradīciju, iesaistot TDA ‘’Vija’’ dalībnieku vidū draugus, radus un ģimeņu locekļus. TDA "Vija" jau ilgus gadus vada Antra Vilcāne un Jānis Vilcāns.


Kontakti:
+ 371 26353325; 29418028

 

Foto: Inta Lankovska