Rīgas Latviešu biedrības bērnu vokālā studija "Knīpas un Knauķi" 

   

Vadītājas:


Jonita Štoma - + 371 29822962
Sanita Sējāne - + 371 29516514

www.knipasunknauki.lv

https://www.facebook.com/www.knipasunknauki.lv
Bērnu vokālais ansamblis „Knīpas un Knauķi” dibināts 1971. gadā. „Knīpas un Knauķi” dibinātāja un ilggadīgā vadītāja Irēna Veinberga un skolotāja Silvija Ērgle var priecāties un lepoties par sava auklējuma skaisto, drošo ceļu turpmākajos gados. 1994.gada rudenī ansambļa vadītāju stūri pārņēma Vita Siliņa un Edīte Putniņa. Kopš 2008.g. arī Vita Siliņa priecājas par „Knīpām un Knauķiem” no mākoņa maliņas un pašlaik cieši saliedētā komandā strādā vadītājas Edīte Putniņa, Jonita Štoma un Sanita Sējāne.
Studijā savas muzikālās dotības attīsta bērni no 3 līdz 16 gadu vecumam. Nodarbības notiek dažādu vecumu grupās. Studijas pamatuzdevums ir apzināties un attīstīt bērnu vokālās un ritma dotības jau pirmsskolas vecumā. Studijā bērniem ir iespēja arī apgūt nošu mācības pamatus. Nodarbības studijā palīdz sagatavoties skolai, daudziem rodas vēlēšanās turpināt mācības mūzikas skolās. Skaista tradīcija ir studijas visu grupu koncerti Rīgas Latviešu biedrībā Mārtiņos, Ziemassvētkos, Lieldienās un Mātes dienā. Daudzos svētku koncertos tiek veidotas nelielas izrādes, kas priecē pašus dalībniekus un skatītājus. Papildus ikdienas repertuāram, "Knīpas un Knauķi" vienmēr centušies veidot lielas muzikālas izrādes, strādājot kopā ar profesionāliem režisoriem un solistiem. 1997. gadā tapa J.Lūsēna un N.Beļska muzikāla izrāde "Savāda pasaule" ar IGO, I.Stonina un I.Martinsones piedalīšanos. 1999. gadā - J.Kulakova, N.Beļska un D.Micānes - Zālītes izrāde "Ieklausies" kopā ar solistiem Agnesi un I. Cinkusu. Izrāde 1999. gada sezonā tika regulāri spēlēta Latvijas Nacionālajā teātrī. 2001. gada 19.augustā “Knīpas un Knauķi” kopā ar komponistiem J.Lūsēnu, J.Kulakovu, R.Paulu, Z.Muktupāvelu, I.Kalniņu Doma laukumā svinēja Rīgas 800 - gadi. Bērnu vokālās studijas „Knīpas un Knauķi” iedvesmota tapusi izrāde “Īkstīte” Dailes teātrī (J.Lūsēns, N.Beļskis, D.Micāne-Zālīte, 2003.). No 2005. līdz 2010.gadam bērnu vokālās studijas dalībnieki piedalījušies Rīgas Bērnu un jauniešu muzikālā teātra „RīBēJa MuTe” izrādēs: „Kraukšķītis” (N.Matvejevs, M.Samauskis), „Reiz bija” (G.Gaujenieks, I.Reizniece, L.t.dz.), „Klase” (J.Ķirsis, N.Beļskis), „Puteklītes un Puteklīša Ziemassvētki” (V.Siliņa, A.Leine), „Pifa piedzīvojumi” (N.Matvejevs, M.Samauskis), „Kazlēni un vilks” (V.Siliņa, A.Leine).
2011.gadā ar jaunu radošu dzirksti tika nosvinēta studijas 40 gadu jubileja, komponistu Andra Sējāna un Jāņa Ķirša īpaši jubilāriem veltītu dziesmu programmā, kas, režisora Valtera Sīļa un horeogrāfes Sanitas Sējānes sakārtota teatrāli horeogrāfiskā uzvedumā „Kāpiet tik iekšā, Knīpas un Knauķi būs priekšā!” izskanēja koncertos Rīgas Kongresu namā 2011.g. un uzvedumā „Mūsu mammai un tētim” koncertos Ķekavā, Liepājā, Ropažos, Līvānos, Valmierā, Rīgā Palladium zālē, Salacgrīvā Positivus festivālā 2012.gadā. Savukārt 2013.gadā Siguldas Opermūzikas svētkos un 2014.gadā Jēkabpils Opermūzikas svētkos programma pārtapusi koncertuzvedumā "Mūsu mammai un tētim" - režisores Lailas Kirmuškas izveidotā stāstā par Knīpknauķu ģimeni, kurā mammas lomu atveido Sanita Sējāne, tēta - Nauris Indzeris, vecākā brāļa lomā iejūtas Daumants Kalniņš un vecākās māsas lomā - Laura Štoma, savukārt jaunākie bērni ir Signe Loca, Marks Žubulis un daudzi "Knīpas un Knauķi" dziedātāji.
2016.gadā krāšņi tika nosvinēta bērnu vokālā ansambļa "Knīpas un Knauķi" 45.dzimšanas diena ar jaunām koncertprogrammām, ko "Knīpām un Knauķiem" dāvāja komponisti Andris Sējāns (CD "Mazo bizoņu dziesmas" un Renārs Kaupers (CD "Vienmēr dziedu es"). Režisores Ingas Cipes un horeogrāfes Sanitas Sējānes izveidotā programma “Dziedu vakaros un rītos” vēl ilgi priecēja skatītājus Rīgā, Jaunolainē, Dikļos, Cēsīs.
"Knīpas un Knauķi" ir starptautiskā Franča Šūberta koru konkursa Zelta diploma (2014) un Ķīnas 14. starptautiskā koru festivāla TOP 10” kvalifikācijas ieguvēji (2018), gan arī augstus rezultātus sasnieguši konkursos Latvijā. Kopš 2008.gada "Knīpas un Knauķi" piedalās Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku un no 2015.gada arī Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku konkursos un koncertos. 2018.gadā "Knīpas un Knauķi" grupas “Cīrulīši” un “Strazdiņi” piedalās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku bērnu vokālo ansambļu koncertuzvedumā „Vilkam tāda dvēselīt’”.
2018. un 2019.gadā "Knīpas un Knauķi" grupas “Cīrulīši” un “Strazdiņi” piedalās bērnu vokālo ansambļu koncertuzveduma „Vilkam tāda dvēselīt’” koncertos Latvijā: Siguldā, VEF Kultūras pilī, Ventspilī, Valmierā, Cēsīs, Līvānos, Rēzeknē, Liepājā, Ogrē, Tērvetē.
2019.gadā "Knīpas un Knauķi" grupas “Cīrulīši”, “Strazdiņi” un “Balodīši” dodas „Vilkam tāda dvēselīt’” koncerttūrē Briselē, Tilburgā, Minsterē.
2021.gadā "Knīpas un Knauķi" saņem “Zelta mikrofons” balvu par mūža ieguldījumu mūzikas industrijā
2021.gadā “Knīpas un Knauķi” svin 50 gadu jubileju, izdodot grāmatu “Bērnība "Knīpās un Knauķos"” un gatavojot CD “Emociju pētnieki” un dubultCD “Ezīša katliņš” – “Zem sēnītes”.

Ierakstīti muzikāli projekti:
1995 – MC “Nāc sadziedāt”( Latv.t.dz. J.Lūsēna aranžējumos)
1996 – MC “Balle ar Johannu Mušpapīru”( I. Purmaliete )
1997 – CD, MC “Savāda pasaule” ( J.Lūsēns, N.Beļskis)
1999 – CD, MC “Ieklausies” ( J.Kulakovs, N.Beļskis)
2001 – CD, MC “Laimīgā zeme” ( V.Siliņa )
2001 – CD, MC “Neparastie rīdzinieki” ( dziesmas Rīgai-800 kopā ar animācijas filmu )
Mūzikas ierakstu gada balva bērnu albumu kategorijā
2002 – CD, MC “Zemes dziesmas” ( N.Matvejevs, M.Samauskis )
2003 – CD, MC “Īkstīte” ( J.Lūsēns, N.Beļskis )
2003 – CD, MC “Kas tie tādi dziedātāji” ( V.Siliņa )
2003 – CD, MC “Nāc un piepildi mazo sirdi” ( J.Lūsēns, N.Matvejevs, V.Siliņa, N.Beļskis )
Mūzikas ierakstu gada balva bērnu albumu kategorijā
2004 – CD “Rīgas rotaļas” + grāmata ( J.Lūsēns, I.Zandere )
2005 – CD „Kraukšķītis ” ( N.Matvejevs, M.Samauskis )
2006 – CD „Es vienmēr maza māmiņai” ( V.Siliņa, J.Ķirsis )
2006 – CD „Reiz bija” ( G.Gaujenieks, I.Reizniece, L.t.dz.)
Mūzikas ierakstu gada balva bērnu albumu kategorijā ) + DVD
2007 – CD „Knīpiņas un knauķīši” + grāmata ( V.Siliņa)
2007 – CD „Puteklītes un Puteklīša Ziemassvētki” ( V.Siliņa, A.Leine)
2008 – CD „Pifa piedzīvojumi” ( N.Matvejevs, M.Samauskis )
2008 – CD „Kazlēni un vilks” ( V.Siliņa, A.Leine)
2009 – CD „Cālīši pulciņā” ( V.Siliņa)
2010 – CD „Mīļas un labas dziesmas” + grāmata ( Izlase 1971-2011)
2011 – CD „Dziesmiņas ar desiņām” + grāmata ( A.Sējāns )
2012 – CD „Kad mūsu nebij mājās” ( J.Ķirsis )
2013 – CD “Zaķīša sapnis” ( dažādi autori )
2014 – CD "Mīļas un labas dziesmas 2" ( Izlase )
2015 – CD “Mazo bizoņu dziesmas” + grāmata ( A.Sējāns )
2016 – CD "Vienmēr dziedu es" ( R.Kaupers )
2016 – CD “Ar vilciņu Rīgā braucu” + grāmata ( A.Sējāns )
Mūzikas ierakstu gada balva bērnu albumu kategorijā )
2018 – CD “Vilkam tāda dvēselīt’” + grāmata ( A.Sējāns, R.Sējāns ). CD ierakstos piedalījās 11 Latvijas bērnu vokālie ansambļi