Ziemassvētku ieskandināšana Gaismas pilīLatvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijā, 15. decembrī plkst. 15.00, tikai 15 minūtes skanēs pasaulē lielākā kokle, kas ar savu neatkārtojamo skaņu un iespaidīgajiem izmēriem pārsteigusi tautas mūzikas instrumentu ekspertus etnomuzikologu Valdi Muktupāvelu un Latvijas slavenākos koklētājus Laimu Jansoni, Latvīti Cirsi un Ansi Jansonu. Dižkokli un tās mazākās māsiņas Ziemassvētku ieskandināšanā Gaismas pilī skandinās Malvīne Mantiniece, Rozīte Katrīna Spīča, Dzintars Lipors, Zane Sniķere un Dzintars Jēkabs Spīčs. Dižkokli 1947. gadā izgudroja Eduards Krauksts, bet kopiju 2022. gada februārī izgatavoja kokļu meistars Rihards Valters. Iepriekš Dižkokle skanējusi Dižkokles daudzinājumā Rīgas Latviešu biedrībā, Brīvdabas Etnogrāfiskajā muzejā, Tautas muzikantu svētkos Barkavā, pasaules koklētāju koncertā Kocēnos un valsts svētku koncertā Kamardē. Dižkokles kopija, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam, ir Rīgas Latviešu biedrības rīcībā, bet oriģinālu interesenti varēs apskatīt Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā nākamgad.RLB Folkloras komisijas muzikanti un "Rīgas danči" ievada starptautisku mākslas festivālu
Sestdien, 3. septembra vakarā, Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisijas muzikanti ievadīja mākslas festivāla Survival kit un teātra festivāla Homo Novus gājienu Vecrīgā! Gājiens sākās ar dūdu un bungu mūziku Līvu laukumā, kas patīkami satrauca festivāla dalībniekus un apmeklētājus. Pēc tāda braša ievada Rīgas Danču visstiprākie puiši kāpa trīs metrus garajās ķekatās un devās 600 soļu garajā ceļā pa Vecrīgas šaurajām ieliņām uz Doma laukumu. Pa priekšu ķekatniekiem gaisu un negaisu šķīra četras Folkloras komisijas trejdekšņu pavēlnieces Indra Filipsone, Anita Feldmane, Terēze Jozefa un Malvīne Mantiniece. Lai gājiens būtu muzikāli un ritmiski sakārtotāks muzicēja Rīgas Danču muzikanti Rozīte Katrīna Spīča, Madara Lisovska, Adelīna Balode un Ernests Spīčs. Ķekatniekiem pievienojās vismaz seši simti interesentu, kurus ieinteresēja šī neparastā tradicionālās kultūras un modernās mākslas sintēze darbībā. Ķekatnieki ne tika paši gāja uz Latvijā garākajām ķekatām, bet arī nesa mākslinieka, festivāla Survival Kit dalībnieka, turku mākslinieka Ahmeta Oguta instalāciju Balansējošie karogi, kas aplūkojama Doma laukumā, vecajā Unibankas ēkā, kur iekārtota festivāla mākslinieku darbu izstāde. Ķekatas varēs apskatīt izstādē visu festivāla norises laiku. Lai sagatavotos gājienam veselu mēnesi Pēteris Ponnis, Dzintars Jēkabs Spīčs, Rinalds Maksimovs un Audars Kārlis Kints trenējas staigāt ar neparasti garām ķekatām, ko dizainējis mākslinieks Roberts Krēsliņš.
Konteksts:Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs organizē jau 13. Starptautisko laikmetīgās mākslas festivālu Survival Kit, kas ir viens no lielākajiem šāda veida pasākumiem Baltijas valstīs.Šī gada festivāla Survival Kit 13, kas nosaukts Ojāra Vācieša dzejoļa vārdiem Putniņu vajag noķert kuratore ir iLiana Fokianaki. Galvenokārt festivāls pievērsīsies skaņas un vārda brīvībai un dažādām pretošanās formām un iemājos Rīgas vēsturiskajā centrā - agrākajā Unibankas ēkā Doma laukumā, Pils ielā 34. Jāizceļ, ka tieši Vecrīga ir bijis nozīmīga lokācija Dziesmotās revolūcijas notikumiem. Abi festivāli ievada arī Baltās nakts notikumus Rīgā.