15936

Rīgas Latviešu biedrības hostelim Rīgas Latviešu biedrībā jātop par hosteli ar īpašu noskaņu
Apskatīt komentārus (0)


28.06.2010


Rīgas Latviešu biedrības hostelim Rīgas Latviešu biedrībā jātop par hosteli ar īpašu noskaņu


Otrdien, 28.jūnijā Rīgas Latviešu biedrībā (RLB) ciemojās vairāki pazīstami arhitekti – Uģis Šēnbergs, Liene Griezīte, Anda Kursiša, Iveta Cibule un Ingūna Rībena, lai kopā ar biedrības vadību apspriestu plānotā hosteļa koncepciju.


Pavasarī notikušajās speciālistu un RLB vadības sanāksmēs izkristalizējās vairākas idejas hosteļa fasādes un funkcionālā plānojuma risinājumiem, tomēr neviena no tām neguva pārliecinošu vadības atbalstu. Uzaicinātie arhitekti piekrita sniegt savus ieteikumus un padomus, lai iegūtu maksimāli atbilstošāko risinājumu vēsturiskās ēkas iekārtošanā.

Rīgas Latviešu biedrības mērķis ir mainīt tradicionālos uzskatus un veidot hosteli, apvienojot biedrības vēsturiskās tradīcijas un vērtības ar mūsdienīgiem, moderniem risinājumiem.


Tikšanās laikā notika spraiga domu apmaiņa un labāko risinājumu meklēšana, kas noveda pie aicinājuma izsludināt arhitektu ideju konkursu, jo līdz šim piedāvātie projekti neapmierina vajadzības un nesniedz pārliecību par atrasto ekonomiskāko variantu.


Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs Ingmārs Čaklais: „Mūsu laikmetā zīmolam ir milzīga vērtība un svarīgi to izmantot. Man jāpiekrīt arhitektiem, ka biedrībai ir jāizvēlas vienkāršs, taču netradicionāls un interesants risinājums. Parādot cieņu Rīgas Latviešu biedrības namam, kas ir arhitektūras un mākslas piemineklis, vienlaicīgi vēlamies radīt pilnīgi inovatīvu un pievilcīgu hosteli, kura mērķauditorija ir radoši cilvēki, jaunieši un studenti. Vērtīgākā gūtā atziņa sarunas gaitā - laba arhitektūra ir dzīvs mārketings, kas ir ļoti būtiski konkurences apstākļos. Visiem arhitektiem esmu pateicīgs par šīsdienas impulsu vētru!”
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA