112423

Rīgas Latviešu biedrība aicina uz Jumta bišu stropu atvēršanas svētkiem!
23.07.2020
Rīgas Latviešu biedrība (RLB) jau trešo gadu uz RLB nama jumta uz Vērmanes dārza liepu ziedēšanas laiku izvieto medus bišu saimes – RLB Jumta bites.
Arī šogad RLB namu apdzīvo 20 bišu saimes, kas ir izvietotas gan uz RLB nama jumta, gan Zelta zāles un Baltās zāles balkoniem. 
Neskatoties uz nelabvēlīgajiem laika apstākļiem šovasar, bitītes ir labi pastrādājušas, Vērmanes dārza liepas ir noziedējušas un  Rīgas Latviešu biedrība pošas uz Jumta bišu stropu atvēršanu.

Rīgas Latviešu biedrības namā, ceturtdien, 23.jūlijā no plkst.16.00  tiks organizēta RLB nama jumta bišu – Latvijas Biškopības biedrības (LBB), Latvijas Dabas fonda (LDF) un Rīgas Latviešu biedrības bišu saimju ievāktā Vērmanes dārza liepu medus izsviešana, garšošana un balsošana par  gardākā medus un raženākās medus ražas ieguvējiem. Visiem apmeklētājiem būs iespēja piedalīties medus rāmīšu atvākošanā un medus sviešanā, uzzināt kas stropam "vēderā", nogaršot latvju našķi – medus maizi ar pienu, ko sarūpējusi Latvijas Maiznieku biedrība un Piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība “Straupe”. Būs iespēja arī piedalīties RLB Folkloras komisijas vainagu vīšanas un siena leļļu izgatavošanas darbnīcās, klausīties un dziedāt līdzi RLB Folkloras komisijas muzikantiem, kā arī sumināt Jumta bišu sacensību uzvarētājus.

 

Ieeja sarīkojumā EUR 2.00 

Rīgas Latviešu biedrības biedriem, uzrādot biedra karti, ieeja bez maksas.

 

Biļetes iespējams iegādāties no 20. jūlija Rīgas Latviešu biedrības nama 1. stāva vestibilā.
Ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, ieejas biļešu skaits ir ierobežots.

Projekta mērķi ir:
      radīt pozitīvu noskaņojumu un gaisotni sabiedrībā, aicinot sabiedrību domāt zaļi un “ārpus rāmjiem” pašā Rīgas  sirdī
      popularizēt pasaulē pazīstamo pilsētu dravniecību (urban beekeeping) 
      veikt ievāktā medus analīzes 
      mācīties no bitēm čaklumu, darbīgumu un saliedētību, ko varētu novēlēt Latvijas sabiedrībai kopumā
Pilsētu dravniecība (“jumtu biškopība”, urbānā dravniecība) kopš 2012. gada ir strauji plaukstoša kultūrtendence daudzās galvaspilsētās, ne vien Eiropas, bet arī globālā mērogā. Eiropā par bišu galvaspilsētām tiek uzskatītas Berlīne, Minhene, Hamburga, Londona, Parīze, Cīrihe, Vīne, Kopenhāgena u. c. 
      Atpakaļ