35204

Rīgas Latviešu biedrība pulcē viesus uz vēsturiski svarīgu notikumu
02.05.2013


Cetrutdien, 2.maijā, Rīgas Latviešu biedrībā (RLB) norisinājās ne vien svinīgs, bet arī emocijām bagāts sarīkojums „Gaisma ausa...”. Jauno Goda biedru godināšana un Jaņa Rozentāla gleznieciskā panno izgaismojuma iedegšana neatstāja vienaldzīgu nevienu no apmeklētājiem.

Par Goda biedriem šogad, 23. februārī, biedrības pilnsapulcē tika ievēlēti trīs izcili vīri: rakstnieks, publicists, RLB domnieks, ilggadējs Literatūras komisijas vadītājs Ēriks Hānbergs, akadēmiķis, teātra vēsturnieks, RLB domnieks, Teātra komisijas vadītājs Viktors Hausmanis un maestro Raimonds Pauls.

Par godu šim notikumam RLB priekšsēdētājs Guntis Gailītis ar lielu prieku un lepnumu pasniedza biedriem īpašās sudraba goda zīmes un sudraba biedra kartes kā apliecinājumu, pievienojoties Rīgas Latviešu biedrības Goda biedru rindām. „Par RLB Goda biedriem var kļūt personas, kam ir lieli nopelni Rīgas Latviešu biedrības mērķu īstenošanā, kā arī izcili mākslas, kultūras un zinātnes darbinieki”, uzsvēra Guntis Gailītis.

Sarīkojumā īpašu atmosfēru radīja Goda biedriem veltītie profesora Venta Zilberta sarūpētie muzikālie sveicieni, ko izpildīja profesionāli mūziķi - solisti Inga Šļubovska, Ansis Sauka, pianists Mārtiņš Zilberts, kā arī mežragu kvintets - profesors  Arvīds Klišāns, Reinis Jurkovskis, Reinis Sprūde, Māra  Maculeviča, Artūrs Krūmiņš un pianists Ventis Zilberts.

Svinīgā uzrunā RLB priekšsēdētājs Guntis Gailītis lielu paldies par ieguldīto darbu panno izgaismošanā veltīja visiem atbalstītājiem, simboliski pasniedzot J. Rozentāla panno kompozīciju reprodukcijas. Pateicība tika veltīta Latvijas sabiedrisko klubu Labdarības balles Rīcības komitejai un tās dalībniekiem, SIA „Ergolux”, SIA „Storent” un Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fondam par nesavtīgu darbu un līdzekļiem, kas tika ieguldīti vēsturiski nozīmīgajā panno izgaismošanā.

Sarīkojuma noslēgumā Rīgas Latviešu biedrības viesi, biedri un darbinieki ar Gunta Gailīša uzrunu tika aicināti uz panno izgaismojuma iedegšanu RLB nama fasādē. Saulrietā, skanot J.Vītola „Gaismas pilij”, RLB koru izpildījumā tika iedegts vēsturiskā panno izgaismojums, kas piesaistīja neviena vien garāmgājēja uzmanību un lika aizdomāties par Rīgas Latviešu biedrības attīstības kāpumiem un kritumiem, kā  arī par RLB centieniem vairot Latvijas iedzīvotāju patriotismu.Gaisma ausa
         Atpakaļ