125301

Noslēgusies konkursa – koncertcikla TALANTS LATVIJAI 30. sezona
29.05.2022


Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē 2022. gada 29. maijā ar skaistu koncertu un laureātu apbalvošanas ceremoniju noslēdzās jau 30. konkursa – koncertcikla TALANTS LATVIJAI  sezona. 

Konkursa TALANTS LATVIJAI diplomus un Latvijas Bērnu fonda (LBF) stipendijas šogad saņēma 11 pirmās vietas, 14 otrās vietas un 17 trešās vietas laureāti. LBF naudas balvas saņēma arī konkursa pirmo vietu laureātu skolotāji un koncertmeistari.

Tradicionāli tika pasniegtas Arnolda Skrides un Gunāra Eižēna Bērzzariņa balvas (2000,00 EUR apmērā katra) divām mūzikas skolām, kuru audzēkņi uzrādīja vislabākos rezultātus konkursa finālā. Pēc konkursa organizatoru lēmuma, šogad Arnolda Skrides balvu saņēma Jelgavas Mūzikas vidusskola, savukārt Gunāra Eižēna Bērzzariņa balvu – Dobeles Mūzikas skola. 

Arī konkursa sadarbības partneris – Skaņu mākslas fonds pasniedza balvu Par labāko latviešu komponista skaņdarba atskaņojumu. To saņēma Kārlis Mekšs (Ādažu Mākslas un mūzikas skolas 2. klavierspēles klase) par Jāņa Porieša skaņdarba Maza fantāzija atskaņojumu.

Konkursa – koncertcikla TALANTS LATVIJAI noslēguma koncertā uzstājās visi jaunie un talantīgie konkursa pirmo vietu ieguvēji: Helmuts Osis (Pāvula Jurjāna Mūzikas skolas 2. ģitāras spēles klase), Rēzija Anna Jaseviča (Jelgavas Mūzikas vidusskolas 2. kokles spēles klase), Gustavs Dubinskis (Babītes Mūzikas skolas 3. vijoles spēles klase), Viljams Upenieks (Dobeles Mūzikas skolas 3. čella spēles klase), Marija Koltofe (Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas 4. klavierspēles klase), Maris Pauls Tone (Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas 4. mežraga spēles klase), Kristiāns Gorbatko (Jelgavas Mūzikas vidusskolas 5. čella spēles klase), Annemarija Frolova (Pāvula Jurjāna Mūzikas skolas 7. klavierspēles klase), Paula Ģērmane (Ādažu Mākslas un mūzikas skolas 7. saksofona spēles klase), Līva Eglīte (Dobeles Mūzikas skolas 8. flautas spēles klase) un Marija Aleksa Muižzemniece (Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas 8. klavierspēles klase).

Konkurss – koncertcikls TALANTS LATVIJAI notiek kopš 1991. gada. Tā dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs bija Rīgas Latviešu biedrības domnieks, kordiriģents Arnolds Skride (līdz 2010. gadam), kura iesākto darbu turpināja Mārtiņš Jauģietis (līdz 2017. gadam). Kopš 2018. gada konkursa – koncertcikla TALANTS LATVIJAI mākslinieciskais vadītājs un producents ir Normunds Dreģis.

Konkursa mērķis ir veicināt un sekmēt Latvijas mūzikas skolu audzēkņu profesionālo iemaņu attīstību, kā arī dot iespēju jaunajiem un topošajiem mūziķiem apliecināt savu talantu uzstājoties Rīgas Latviešu biedrības koncertzālēs.

Vairāku gadu garumā TALANTS LATVIJAI ir bijis kā radoša atspēriena punkts Latvijas mūzikas skolu audzēkņiem, veicinājis jauno talantu izaugsmi un mērķtiecīgu pilnveidošanos. Daudzi no viņiem ir izvēlējušies mūziku par savu nākamo profesiju un vēlāk kā izcili mākslinieki guvuši atzinību Latvijā un pasaulē. Konkursa laureātu vidū ir: Vineta Sareika, Marta Sudraba, Guna Šnē, Mārcis Kuplais, Anda Eglīte, Lauma Skride, Reinis Zariņš, Artūrs Cingujevs, Guntis Kuzma, Egils Šēfers, Jēkabs Nīmanis, Oskars un Raimonds Petrauski, Rihards Zaļupe, Mārtiņš Miļevskis, Māris Evelons u.c

Konkursu – koncertciklu TALANTS LATVIJAI organizē Rīgas Latviešu biedrība sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.
      Atpakaļ