115142

Noslēdzies XXIV stāstnieku konkurss "Teci, teci, valodiņa 2020"
10.12.2020


XXIV stāstnieku konkurss 

Teci, teci, valodiņa 2020 noslēdziesSestdien, 5. decembrī tiešsaistē noslēdzās XXIV stāstnieku konkurss Teci, teci, valodiņa 2020. Šogad pirmo reizi pusfināli un fināls notika video konkursu formā un Stāstnieku ķēniņa titula pretendentu sacīkstes tiešsaistē. Par Stāstnieku ķēniņu var kļūt tādi stāstnieku konkursa dalībnieki, kuri trīs reizes pēc kārtās “Teci, teci, valodiņa” finālā ieguvuši Dižā stāstnieka nosaukumu. Šogad bija četri Stāstnieku ķēniņa titula pretendenti Ance Dārta Pinstere no Grobiņas novada Skolēnu interešu centra folkloras kopas “Dzērvīte”, skolotāja Antra Arnolda; Katrīna Kūlaine un Dārta Vucina no Liepājas Bērnu un jauniešu centra folkloras kopas “Ķocis”, skolotāja Solveiga Kūlaine; Olivers Matvejevs no Ventspils Centra sākumskolas, skolotāja Benita Freimane. 


Visus četrus šogad arī apsveicam kā titula  Stāstnieku ķēniņiene/ķēniņš ieguvējus un XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku folkloras programmas “Rotā saule, rotā bite” laureātu konkursa dalībniekus.


Konkursa mērķis ir stāstīšanas tradīciju atjaunošana, uzturēšana un attīstīšana, aktīvi līdzdarbojoties tautas mūsdienu mutvārdu kultūrā.

Finālistus vērtēja stāstniecības eksperti no Latviešu folkloras krātuves, Latvijas Radio, UNESCO LNK Stāstu bibliotēku tīkla labākie stāstnieki, zinoši skolotāji, stāstīšanas tradīciju zinātāji un kopēji: Aldis Pūtelis, Guntis Pakalns, Agita Lapsa, Aelita Ramane, Anete Karlsone, Iveta Irbe, Andrejs Svilāns, Iveta Medene, Vidvuds Medenis.

Ar konkursa fināla rezultātiem var iepazīties www.visc.gov.lv 

      


Konkursu rīkoja: Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar  Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisiju un tradicionālās kultūras biedrību „Aprika”.

Konkursu atbalstīja: Valsts Kultūrkapitāla fonds

      Atpakaļ