Noslēdzies XVII stāstnieku konkurss Teci, teci, valodiņa 2013
01.12.2013


Noslēdzies XVII stāstnieku konkurss
Teci, teci, valodiņa 2013
Rīgas Latviešu biedrībā, 30. novembrī

30. novembrī Rīgas Latviešu biedrībā pulcējās 107 jaunie stāstnieki no visiem Latvijas novadiem, kas savu stāstnieka talantu, izteiksmes patiesīgumu un personības šarmu bija apliecinājuši 13 stāstnieku konkursa Teci, teci valodiņa 2013 pusfinālos.

Finālistus vērtēja zinoši un labvēlīgi vērtētāji – Latviešu folkloras krātuves pētnieki Baiba Krogzeme-Mosgorda un Guntis Pakalns, Vidvuds un Iveta Medeņi no Latvijas Radio, Iveta Irbe – Rīgas 47. vidusskolas skolotāja no Rīgas, V/A Nacionālā botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns, lieliskas stāstnieces Inguna Radziņa, Anete Karlsone un Inita Šalkovska, kā arī iepriekšējo stāstnieku konkursu uzvarētāji – stāstnieku ķēniņi Anete Kāle un Edgars Jansons.

Visaugstāko stāstnieku konkursā iegūstamo titulu stāstnieku ķēniņš/ķēniņiene var iegūt tie stāstnieki, kas 3 reizes piedaloties konkursa finālā savā vecuma grupā, ieguvuši vērtējumu Dižais stāstnieks. Tātad šis tituls apvieno divas būtiskas kvalitātes izcilību un ilgstamību jeb meistarības noturību.

Šogad Stāstnieku ķēniņa titulu jaunākajā grupā (1.-6.klase) ieguva:
Cēsu pilsētas pamatskolas 3.klases skolniece Līga Lapsiņa,
pedagogs Ieva Lapsiņa
Liepas pamatskolas 4.klases skolniece Nikola Ance Salmiņa,
pedagogs Ruta Stodoļņika
Gaigalavas pamatskolas 6.klases skolnieks, folkloras kopas „Purineņš” dalībnieks Imants Spīčs, pedagogs Rasma Igaune

Vecākajā grupa (7.-12.klase) Stāstnieku ķēniņa titulu izcīnīja:
 Grobiņas Skolēnu interešu centra folkloras kopas „Dzērvīte” dalībnieks
Arnis Arnolds, pedagogs Antra Arnolda un
Madonas Valsts ģimnāzijas 9. klases skolnieks Jēkabs Apfelbergs.

Stāstnieku konkursa rezultātus var aplūkot www.visc.gov.lv

Konkursu rīkoja Valsts Izglītības satura centrs sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisiju, folkloras skolotāju novadu koordinatoru padomi, bet konkursu atbalstīja VKKF un dalībniekiem balvas dāvināja SIA A.M. L. izstāžu komplekss „Rāmava”, VZI APP „Nacionālais botāniskais dārzs”, SIA „Klippan Saule”, Mārtiņa koku fabrika, izdevniecība „The White Book”, apgāds „Mansards”, SIA „Priežuleja”, izdevniecība „Annele”, SIA „Koka Varde”, izdevniecība „Upe tuviem un tāliem”.

Konkursa rīkotāju vārdā,
Māra Mellēna, tālr. 26522141; epasts –
mara.mellena@visc.gov.lv
      Atpakaļ