62019

“Latvijas jauno talantu - 2015. gada konkursa par Teodora Reitera balvu laureātu - Ziemassvētku koncerts”
13.12.2015


Latvijas jauno talantu
- 2015. gada konkursa par Teodora Reitera balvu laureātu -
 Ziemassvētku koncerts
 
 
Ik gadu kopš 1998. gada Teodora Reitera Fonds organizē un īsteno kultūrizglītības projektus, tai skaitā projektu Visas Latvijas jauno talantu konkurss par Teodora Reitera Balvu, bet konkursam noslēdzoties, tiek gatavota un īstenota laureātu apbalvošanas ceremonija un koncerts.
Šī gada 7. novembrī no plkst. 10.00 līdz 18.00 norisinājās konkurss Visas Latvijas jauno talantu konkurss par Teodora Reitera balvu. Tā dalībniekus, kuri bija ieradušies no dažādām Latvijas pilsētām, vērtēja kompetenta, profesionāla žūrija.
Šo gadu noslēdzot, 13. decembrī plkst. 17.00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē aicinām uz Teodora Reitera Fonda organizēto labdarības sarīkojumu Latvijas jauno talantu -  2015. gada konkursa par Teodora Reitera balvu laureātu -  Ziemassvētku koncerts.

Koncertā piedalās gan šī gada konkursa laureāti, gan laureāti no iepriekšējajiem gadiem, kā arī žūrijas komisijas locekļi u. c mākslinieki, kuri dod iespēju jauniem talantiem piepildīt sapni - sniegt koncertu uz vienas skatuves kopā ar pieredzējušiem māksliniekiem, kas topošajos veicina profesionālo izaugsmi.

Konkurss ir apliecinājis, ka jauniem talantiem ir liela interese piedalīties minētajā konkursā, lai savu muzikālo sniegumu nodotu izcilu Latvijas pedagogu-profesoru, mākslinieku vērtējumam, kā arī lai saņemtu vērtīgas konsultācijas un norādījumus turpmākam darbam. Konkurss pierādījis, ka tas jauniem talantiem ir sava veida dzinējspēks turpmākajai izaugsmei.

Konkursam gatavojoties, jauniem, topošiem māksliniekiem tiek stāstīts par Teodora Reitera dzīvi un daiļradi, par viņa centību un neatlaidību mākslas virsotņu sasniegšanai. Šie stāsti viņus iedvesmo kļūt drošākiem un rada lielāku ticību savā varēšanā. Laureāti iegūst Teodora Reitera balvu, tiek sveikti arī viņu pedagogi, koncertmeistari.  
Teodors Reiters Latvijas kultūrā ir atstājis nenovērtējamu kultūrvēsturisku mantojumu. Viņa dzīve un daiļrade ir piemērs un dzinējspēks jauniem talantiem – topošiem māksliniekiem. Teodora Reitera vārds ir pieminams un godināms.

Ieeja brīva! 

 

 Atbalsta 

 
      Atpakaļ