57265

Kamermūzikas koncerts "Satikšanās trijatā"
13.05.2015


Satikšanās trijatā
Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisija un Kameransamblis.lv laipni ielūdz interesentus Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē 2015. gada 13. maijā plkst. 19.00 apmeklēt kamermūzikas koncertu Satikšanās trijatā. Piedalās Baiba Berķe mecosoprāns, Rūta Īzāka  flauta, Ilze Kundziņa klavieres. Programmā Jāņa Mediņa, Jēkaba Mediņa, Lūcijas GarūtasAivara Kalēja, Romualda Kalsona, Selgas Mences, Pētera Plakida skaņdarbi.

Flautistes Rūtas Īzākas un pianistes Ilzes Kundziņas duets DuoRI turpina meklēt domubiedrus  savā paplašinātajā sastāvā  Kameransamblis.lv, šoreiz uz sadarbību aicinot atraktīvo un daudzpusīgo LNO solisti Baibu Berķi.

Trīs jaunu, talantīgu mūziķu satikšanās vienai ar otru, ar latviešu komponistu darbiem, kā arī ar klausītājiem Ventspilī un Rīgā – tā ir koncerta  Satikšanās trijatā pamatideja. 

Koncerta programma ir izvēlēta, ņemot par pamatu vēlmi klausītājam celt priekšā gan klasiskas vērtības, gan retāk atskaņotus darbus, sevišķu vērību pievēršot tēlu, raksturu un noskaņu daudzveidībai, kā arī  koncertos ne tik bieži  dzirdamam ansamblim – balss, flauta un klavieres. Latviešu mūzikas klasiku pārstāv  brāļu Jāņa un Jēkaba Mediņu  dziesmas, zvaigžņu apdziedātājas Lūcijas Garūtas mūzika izskanēs gan dramatiskā solodziesmā, gan īpaši ažūrā trio  Mirdzošā tīklā (oriģinālā balsij, vijolei un klavierēm, Rūtas Īzākas pārlikums flautai).  Par  latviešu mūzikas klasiku flautas repertuārā jānosauc arī Romualda Kalsona Svīta ar savu noskaņu bagātību. Īpaša vērība šajā programmā Aivara Kalēja daiļradei  – divos pavisam atšķirīgos skaņdarbos skanēs divas flautas –parastā flauta tēlainajā un dramatiskajā Vēja dziesmā un pikolo flauta franču mūzikas ietekmētajā Satikšanās lietū – skaņdarbs šajā pārlikumā Latvijā skanēs pirmo reizi.  Kopā ar Baibu Berķi klausītājus priecēs arī komponista  Pavasara madrigāls ar franču dzejnieka Amadi Žamēna tekstu balsij, flautai un klavierēm. Latviešu kamermūzikas koncertā neiztikt bez kāda Pētera Plakida darba. Šoreiz – asprātīgā, citātiem un alūzijām bagātā Ēnu deja flautai un klavierēm, kā arī dzirdēsim komponista mūzikā tulkotos Trīs Ojāra Vācieša dzejoļus. Sievišķīgs piesitiens  koncerta izskaņā būs  Baibas, Rūtas un Ilzes iejušanās  Selgas Mences Trīs Māras Zālītes dzejoļu lasījumā.

 

Baiba Berķe, mecosoprāns. Ieguvusi maģistra grādu operdziedāšanā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, profesores Anitas Garančas klasē. Latvijas Nacionālajā operā debitējusi 2004. gadā Orlovska lomā J. Štrausa operetē Sikspārnis. Dziedātājas repertuārā ir lomas vairākos LNO iestudējumos (Donna Elvīra V. A. Mocarta operā Dons Žuans, Otrā Dāma V. A. Mocarta operā Burvju flauta, Bradamante G. F. Hendeļa operā Alčīna u.c.). Baiba Berķe piedalījusies arī K. M. Šēnberga mūzikla Nožēlojamie iestudējumā Fantīnas lomā, kā arī iestudējusi alta solo partiju B. Holtena operā Operācija: Orfejs. Baibas Berķes vispusīgo radošo darbību raksturo arī tas, ka viņa ir iedziedājusi un ierunājusi Sniegbaltītes lomu animācijas filmas Šreks latviskotajā versijā un šobrīd ir viena no Radio NABA ētera balsīm.

Rūta Īzāka ieguvusi maģistra Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā docentes Ilzes Urbānes flautas klasē (2008) un profesores Guntas Sproģes kameransambļa klasē (2012), kā arī SOCRATES/ERASMUS apmaiņas programmas ietvaros studējusi Jana Sibēliusa Mūzikas akadēmijā Helsinkos pie profesora Matti Helina (2007). Veiksmīgi piedalījusies konkursos un festivālos Latvijā, Vācijā, Itālijā un Nīderlandē. Kā soliste un orķestra mūziķe koncertējusi kamerorķestra Latvijas Filharmoniķi sastāvā Latvijā, Polijā un Vācijā. Piedalījusies muzikālos projektos ar kamerorķestriem Konsonanse, Vidzemes Kamerorķestris, Gaudeamus Orchestra un 2011. /2012. gadā muzicējusi The Moscow City Ballet orķestra sastāvā Lielbritānijā.

Zināšanas flautas spēlē papildinātas meistarklasēs pie Žana Kloda Žerāra (Francija), Karlo Jāna (Luksemburga), Filipa Benuā (Nīderlande), Natālijas Gerakis (Grieķija / Vācija), Jānoša Balinta (Ungārija), Mateja Zupana (Slovākija), Vallijas Hāzes (Vācija), Konrada Hintelera (Vācija), Sāras Ņūboldas (Lielbritānija), Kārinas Levainas (ASV), Kristofa Huntgeburta (Vācija), Dītera Flurī (Austrija), Evas Amsleres (ASV) un Algirda Vizgirda (Lietuva). Meistarklasēs kameransamblī papildinājusies pie Filipa Molla (Vācija), Ievas Ošas (Latvija / Austrija), Filipa Benuā (Nīderlande), Filippo Faes (Itālija), Evas Ržeteckas (Polija), Natālijas Sakosas (Igaunija), Katerinas Engličovas (Čehija) un Kristīnes Vautersas (Beļģija).Rūta Īzāka pasniedz flautas spēli Bolderājas Mūzikas un mākslas skolā.

Ilze Kundziņa ieguvusi maģistra  grādu Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā pie profesora Jura Kalnciema (solo klavierspēle), SOCRATES/ERASMUS apmaiņas programmas ietvaros semestri papildinājusies Ķelnes Mūzikas augstskolā pie profesora Vasilija Lobanova, kā arī piedalījusies meistarklasēs pie Daniela Blumentāla (Brisele), Vilema Brona (Nīderlande), Žaka Ruvjē (Francija), Hansa-Petera Štencla (Vācija), Mati Rakallio (ASV), Bernda Geckes (Vācija). Mūziķe ir piedalījusies un ieguvusi godalgotas vietas vairākos starptautiskos pianistu konkursos Itālijā (2008), Čehijā (2005) un Francijā (2004), kā arī uzstājusies solo un kamermūzikas koncertos Latvijā, Somijā, Nīderlandē, Vācijā, ASV. Ilze Kundziņa ir pedagoģe  Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā, kopš 2013. gada – lektore Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vispārējo klavieru katedrā.

Biļetes 5,- eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 3,- eiro
Rīgas Latviešu biedrībā un stundu pirms koncerta
 
Atbalsta
       Atpakaļ