62712

Izskanējis XIX stāstnieku konkursa “Teci, teci, valodiņa” fināls
14.12.2015


Izskanējis XIX stāstnieku konkursa Teci, teci, valodiņa fināls

2015. gada 5.decembrī Rīgas Latviešu biedrībā pulcējās 97 jaunie stāstnieki no visiem Latvijas novadiem, galvenokārt no bērnu un jauniešu folkloras kopām, lai stāstnieku konkursa finālā dalītos ar saviem stāstiem un līdzdarbotos mutvārdu stāstīšanas tradīciju atjaunošanā un tālāk attīstīšanā.
Konkursa fināls pulcē arī kompetentu un prasīgu stāstniecības ekspertu grupu. Šogad finālistus vērtēja: Aldis Pūtelis, Guntis Pakalns, Inguna Radziņa, Anete Karlsone, Iveta Irbe, Inita Šalkovska, Andrejs Svilāns, Iveta Medene, Vidvuds Medenis, Māra Mellēna un iepriekšējo gadu Stāstnieku ķēniņi – Dāvis Suharevskis, Imants Spīčs, Līva Kukle, Lede Cinovska.
Stāstnieku konkursa svarīgākā sadaļa ir Stāstnieku ķēniņa titula pretendentu sacīkstes. Tajās var piedalīties tikai tie stāstnieki, kuri 3 reizes konkursa finālā saņēmuši novērtējumu Dižais stāstnieks (http://visc.gov.lv/intizglitiba/folklora.shtml). Šogad ķēniņu sacīkstēs bija jāstāsta pasaka, gadījums no dzīves un anekdotes saistībā ar šī gada tēmu “Zirgs un zirgošanās”, kā arī jāsacer pasaka, izmantojot izlozēto priekšmetu. 2015. gada Stāstnieku ķēniņa titulu izcīnīja 7.klases skolnieks Edvīns Vedze no Liepājas Internātpamatskolas. Ķēniņa cīņām Edvīnu sagatavoja skolotāja Jana Jagmina.

Daudzi jaunie stāstnieki bija labi sagatavojušies finālam un iepriecināja gan vērtētājus, gan klausītājus, tomēr katrā grupā bija tikai daži, kuri izcīnīja maksimālo punktu skaitu. Jaunākajā grupā 30 punktu no 30 iespējamajiem izcīnīja 1.klases skolniece Līva Vēkause no Krotes Kronvalda Ata pamatskolas folkloras kopas „Traistēni”, pedagogs Līga Strēle, un 3.klases skolnieks Silvars Malcenieks no Valmieras 5.vidusskolas folkloras kopas „Sudmaliņas”, pedagogs Līga Cimdiņa; Vidējā grupā maksimālo iespējamo punktu skaitu neieguva neviens dalībnieks, bet 38 punktus no 40 iespējamajiem ieguva 4.klases skolnieks Rainers Tomas Urujevs no Līvānu 1.vidusskolas folkloras kopas „Ceiruleits”, pedagogs Anna Kārkle, un 5.klases skolnieks Maksims Pavlovs no Nirzas pamatskolas folkloras kopas „Spryguļi”, pedagogs Anita Klovāne. Abi jaunie stāstnieki nākamgad aicināti piedalīties Stāstnieku ķēniņa titula pretendentu sacīkstēs, jo abi jau 3 gadus pēc kārtas ieguvuši Dižā stāstnieka nosaukumu. Vecākajā grupā maksimālo punktu skaitu saņēma 8.klases skolniece Liene Skrebinska no Austrumlatvijas Radošo pakalpojuma centra folkloras kopas „Vīteri”, pedagogs Leila Rasima. Lienei vēl nākamgad jāiegūst Dižās stāstnieces nosaukums, tad arī viņa varēs piedalīties stāstnieku ķēniņu cīņas, bet nākamgad no Vecākās grupas par ķēniņa godu būs iespējams sacensties Jānis Zeļģim no Lēdmanes, pedagogs Ilona Ozola.

Konkursu rīkoja Valsts Izglītības satura centrs sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisiju, tradicionālās kultūras biedrību „Aprika”, folkloras skolotāju novadu koordinatoru padomi un LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuvi. 

Konkursu atbalstīja un dalībniekiem balvas dāvināja: Valsts Kultūrkapitāla fonds, VZI APP „Nacionālais botāniskais dārzs”, SIA „A.M.L.”, izstāžu komplekss „Rāmava”, Rīgas Piensaimnieks un grāmatu apgādi „Mansards”, „Jumava” un „Neputns”.

Konkursa rīkotāju vārdā – 
Māra Mellēna
Tālr. 26522141 
 

 
      Atpakaļ